22 C
Tirana, Albania
Thursday, September 21, 2017

SHOWBIZ

Videoja teksa ndodh tërmeti në Meksikë e ka bërë të qajë...

Një tërmet i fuqishëm me mangnitudë 7.1 ballësh e ka tronditur Meksikën ditën e martë. Ky tërmet i tmerrshëm ka shkaktuar mbi 200 viktima dhe...

TEKNOLOGJI

“Siri, jam në depresion”: “Apple” dëshiron të tranformojë “software”-in në një terapist

“Siri jam në depresion”, “Siri jam në stres, kam halle”. Njerëzit flasin shpesh me zërin e asistentes vokale të “iPhone”. Ndaj “Apple” ka menduar...

A e dini sa është madhësia e trurit tonë në Gigabyte?

Nuk ka një mënyrë të saktë për të matur kapacitetin e trurit për ruajtjen e të dhënave. Por, nëse çdo neuron është i aftë...

Messenger ‘konkurencë’ përdoruesish me Whatsapp

Messenger, rrjeti social për të komunikuar me miqtë e Facebook ka arritur të njëjtin numër përdoruesish sa Whatsapp. Tashmë të dyja rrjetet sociale kanë 1.3...

RRJETET SOCIALE

0FansaPëlqeje
3,712NdjekësitNdjek
279AbonentëAbonohu
Top 1 Dental

MODË

SHËNDETI

Zgjidhni problemin e gërhitjes për pesë minuta!

Çdo natë, në shtëpitë anembanë vendit, dhomat e gjumit pasqyrojnë trumbetën, fishkëllimin, rënkimin dhe grindjen e gërhaguesve të kombit. Kjo është një cacifoni shurdhuese që...

Kjo lule po ju vret

Ndërsa thonë se ka gjithçka në këtë botë ka gjëra të mira ashtu edhe të këqija, e njejta ndodh edhe në botën e bimëve....

Gjuha e lëmuar dhe e hollë, mungesë e vitaminave A dhe E

Sipërfaqja e indit të gjuhës është ‘më e hollë’, dhe shumë e lëmuar, jo me vrazhdësi, siç është në kushte normale, si dhe më...

Djalë apo vajzë: Katër mënyra që të ndikoni se i çfarë gjinie do të...

Edhe pse nuk është e mundshme që të ndikojë njëqind për qind se a do të ngjizni djalë apo vajzë, shumica e prindërve konstatojnë...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com