Foto/ Rita Ora dhe Dua Lipa, shqiptaret që shkëlqyen në ‘Met Gala’

Dy këngëtaret me origjinë shqiptare Rita Ora dhe Dua Lipa parakaluan në tapetin e kuq të eventit më të rëndësishëm të modës “Met Gala”.

Për Rita Orën kjo është hera e katërt që merrte pjesë në këtë event. Këtë vit ajo zgjodhi një fustan ngjyrë ari, duke ekspozuar dekoltenë e saj.

Ajo ka pozuar krahë emrave të njohur si modelja Kate Moss, e cila ishte e veshur e tëra në argjend.

Ndërkohë për Dua Lipën ishte hera e parë që merrte pjesë në “Met Gala” .

Dua kishte zgjedhur të vishej e tëra me Versace, ku u shfaq mjaft ektravangante, siç ishte edhe tema e tij viti në këtë gala mode.

Dua shoqërohej në këtë event nga i dashuri i saj Isaac Carew.

d1
d1
d2
d3
d4
d5
d6
d7
d8
d9

Foto/ Rita Ora dhe Dua Lipa, shqiptaret që shkëlqyen në ‘Met Gala’

About The Author
-