Ilir Meta u jep shtetësinë shqiptare dy këngëtarëve kosovare

Dy këngëtaret e njohura të muzikës folk në kosovë, Mihrije Braha dhe Shyrhete Beluli kanë marrë pasaportën shqiptare me firmën e presidentit Ilir Meta.

Kujtojmë se shumë emra të njohur si Era dhe Nora Istrefi, Robert Berisha etj kanë marrë pasaportën shqiptare disa kohë më parë, ndërkohë Sokol Balla së fundmi mori nënshtetësinë kosovare me rastin e 11- vjetorit të pavarësisë së kosovës

Ilir Meta u jep shtetësinë shqiptare dy këngëtarëve kosovare

About The Author
-