Ajo është vetëm 26 vjeç dhe ka një karrierë si reporterë lajmesh për disa vite, por të premten mori njoftimin surprizues ku u emërua zëdhënëse personale e ministrit rus të Mbrojtjes Sergej Shoigu.

Njerëzit nxituan për të kontrolluar profilin e saj në Facebook dhe Instagram, duke lënë komente të pakëndshme sesi një vajzë e re mund t’i ngjisë kaq shpejt shkallët e karrierës, por kishte edhe nga ata që vlerësonin zgjedhjen e ministrit, ndërsa mediat ruse i vendosën nofkën ‘’bukuroshja e mbrojtjes’’.

Madje “Russia Today” shkruan se Rossiyana është bërë më popullore se Natalia Poklonskaya, një ish prokurore e Krimesë, e cila ka mbërthyer internetin duke u bërë e famshme edhe jashtë Rusisë për pamjen e saj.

Ja kush është 26-vjeçarja që kaloi nga gazetare, zëdhënëse në ministri, të gjithë po përflasin të….

About The Author
-