Politikanët shqiptarë mbeten padyshim personat që ngjallin më shumë kuriozitet te njerëzit. Ata janë përfolur për shumë sfera të jetës, herë për mirë e herë për ti nxjerrë skandale të ndryshme të përdorura më pas politikisht. Por në këtë artikull ne kemi vendosur të komentojmë pamjen fizike të vajzave të tyre. Më saktë kemi përzgjedhur ato të cilat është e pamundur të mos bien në sy për bukurinë e tyre. Janë 5 vajza politikanësh të cilat së fundmi kanë qenë protagoniste dhe kanë spikatur edhe për pamjen e tyre fizike.


Kejda Ajazi – Ajo është vajza e ish – deputetes së Partisë Demokratike, dhe ish-ministres së Integrimit, Majlinda Bregu. Kejda në fakt është komentuar shumë në media për pamjen e saj fizike. Ajo momentalisht studion në një nga vendet e Europës dhe është vetëm 18 vjeç. Siç duket edhe nga fotot, Kejda është shumë e bukur, dhe me tipare të theksuara. Epo nuk kishte si të ndodhte ndryshe, pasi edhe mamaja e saj, gjithnjë është cilësuar si një nga politikanet më simpatike.


Kleta Paloka – Ajo është vajza e madhe e politikanit Edi Paloka. Kleta është 22 vjeç, dhe ka studiuar në Hagë për “Të drejtë Ndërkombëtare – Tregtare.Në fakt Kleta siç duket edhe në foto është një vajzë shumë simpatike dhe e mirë – shkolluar shkruan Opinion.al. Me flokët brune, të gjatë dhe një buzëqeshje shumë të ëmbël, ajo të bën për vete që në pamje të parë. Në drekën e Krishtlindjeve ajo i ka prezantuar familjes shokun e saj, dhe këtë gjë e bëri të ditur vetë deputeti i PD-së Edi Paloka disa ditë më parë në një intervistë.


Aleksia Peleshi – Ajo është vajza e Ministrit të Bujqësisë Niko Peleshi. Sikurse edhe Kejda, Aleksia nuk është fare e panjohur për publikun shqiptar. Në media emri i saj është komentuar shumë, sidomos për pamjen e saj fizike. Ajo ka flokë të gjatë me kaçurrela dhe me tipare të theksuara në fytyrë. Aleksia në vitin 2016 ka qenë në kopertinën e revistës së njohur italiane “Dimmi Magazine”. Bukuroshja brune duket që e ka pasion modelingun, edhe pse është vetëm 16 vjeç duket se ka hedhur hapa të sigurtë në rrugën e modelingut.


Etida dhe Nada Topi – Ato janë dy vajzat e ish-Presidentit të Shqipërisë Bamir Topi. Në kohën kur Topi ishte në krye të presidencës vajzat e tij janë komentuar shumë për pamjen fizike. Edhe dasmat e tyre orën shumë vëmendje mediatike, pasi si Etida ashtu edhe Nada ishin dy nuse shumë simpatike. Tani të dy vajzat mbajnë mbiemrat e bashkëshortëve repsektiv.


Eliza Haxhinasto – Ajo është vajza e ish-ministrit të Trasportit dhe Infrastrukturës Edmond Haxhinasto. Emri i saj u bë i njohur për mediat kur u bë publike lidhja me djalin e ish-ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço. Edhe pse vetëm 20 vjeç Eliza vendosi të fejohej disa kohë më parë me Frankon, dhe duket se të dy deputetët e LSI-së janë mëse të lumtur për krushqinë mes tyre. Eliza është bjonde, me flokë të gjatë dhe me një buzëqeshje shumë simpatike.

Ju prezantojmë vajzat më të bukura të politikanëve shqiptarë

| Personazh, SHQIPËRI |
About The Author
-