Romina Hodaj , ajo eshte 19 vjec vjen nga qyteti i Vlores.Pasioni per modelingun i ka lindur qe ne moshe te vogel, derisa u be pjese e agjensise Tirana Fashion Models!Ajo ka dhe nje hobi tjeter qe eshte kendimi.Eshte bere pjese e disa shooting shume interesante ne disa videoklipe me kengetaret me IN  te momentit […]

Read more

Ne 13 Dhjetor te gjithe kane mundesine te shohin para eleminatoren e Miss Universe ne kanalin Yoputube Fox tv thote Miss Universe 

Read more

uara së bashku, Besi dhe Xhensila po e kurorëzojnë sot dashurinë e tyre në martesë. Çifti kanë mbledhur të afërm, miq e personazhe VIP në një dasmë madhështore. Por surpriza e vërtetë e mbrëmjes ishte kënga që Xhensila i dedikoi Besit. ‘Me një shikim në sy, botën jap për ty, për ty do jem aty […]

Read more

Rusia ka treguar dhe po tregon me prepotencë fuqinë e vet ushtarake në Ukrainë dhe në Siri, por Moska duket se veç armatimeve reale, kujdeset fort edhe për imazhin. Në të vërtetë, për imazhin kujdeset një kompani private e kontraktuar nga Kremlini me një detyrë të thjeshtë; të ndërtojë avionë, tanke, mjete të rënda dhe […]

Read more

Muzika është gjithmonë në ndryshim, dhe ndryshimet janë të paparashikueshme. Ajo arrin të bashkojë njerëzit dhe t’i argëtoj ato sëbashku për t’i shkëputur ata nga monotonia dhe stresi i ditës. Dj Adam Reevs është një nga dj më të vjetër në Shqipëri,pas një eksperience disa vjeçare ai di se çfarë t’i ofrojë publikut, di si […]

Read more

Kur dhe si zë fill dita juaj? Dita ime fillon reth orës 12-të të paradites në ndonjë kafe të Tiranës, nën shoqërinë e miqve më të ngushtë. Dreka ku ju gjen zakonisht dhe me kë? Dreka vazhdon në ndonjë restorant përsëri me miq por dhe e ndërthurur me punën time. Si vazhdon pasditja juaj? Pasditja […]

Read more

Ai është një personazh të cilin, jemi mësuar ta shohim shpesh pjesë të debateve politike dhe ngjarjeve më kritike në vend, si një vëzhgues dhe kritikues i ashpër i anomalive të jetës shoqërore shqiptare. Lorenc Vangjeli, me profesion gazetar, i njohur dhe si analist, momentalisht është anëtar i Këshillit Bashkiak të Tiranës. Në luftën e […]

Read more

  Ku dhe kur zë fill dita juaj? Kam përshtypjen se dita ime, ndofta si e gjithë njerzve të tjerë, është e ndarë sipas prerjeve të ndryshme, pra në “ditë” të ndryshme që mblidhen në 24 orë të vetme. Ato zhvillohen veçmas njera tjetrës, herë të tjera, në orë të caktuara të ditës bashkohen, mbivendosen […]

Read more