Vera ka përfuunduar dhe mbase këto janë ditët e fundit që ne po shijojmë temperaturat e larta dhe rrobat e shkurtra. Tani është radha e shiut, dhe sigurisht për vajzat që duan të kenë gjithmonë stil, ne ju sjellim sesi mund të vishen në ditë me shi. Një çadër e bukur, gjithashtu mund të jetë […]

Read more

A jeni kurioz të dini se cilat do jenë tendencat e flokëve të shkurtër për vjeshtë-dimër 2018-2019? Sezoni i ri na sjell ide të reja dhe të freskëta. Flokët e shkurtër dhe stili modern i tyre mund të theksohet në shumë mënyra, prandaj ka ardhur koha që ta kuptoni se cila formë e shkurtër flokëve përshtatet […]

Read more

Jeni të apasionuar pas këpucëve, ju sjellimj disa nga modelet më të bukura dhe më in për Vjeshtë-Dimër 2018, të paraqitura nga firmat më prestigjioze në javën e modës në Paris.   Fendi Couture   Elie Saab Armani Privé Valentino   Chanel. /RevistaVip/

Read more

Flokët e ngjyrosur kërkojnë trajtime të veçanta. Lexo disa këshilla. Flokët e ngjyrosur janë mjaft problematikë dhe të vështirë për t’u trajtuar, sepse janë më të thatë, më të hollë e të ashpër, ndryshe nga floku natyral. Ngjyrimi, nuk ka veti vetëm të heqë pigmentin e flokut, por edhe e bën atë “të vdekur”. Ndaj […]

Read more

Pantallonat e gjera duket se janë trendi i kësaj vjeshte. Në të shumtën e rasteve ato po preferohen të gjata deri në fund të këmbëve, por edhe deri ke kavilja janë shumë në modë. Mund t’i vishni me çdo gjë, me këmishë, xhaketë, këpucë me taka, por edhe me atlete ose pupa ngjajnë shumë bukur! […]

Read more

Floku është gjysma e bukurisë e një vajzë, prandaj kujdesi që tregojmë ndaj tyre është tepër i madh. Por shpesh herë gjendemi përball dilemave cila është ngjyra trend e momentit dhe sa mirën do të na përshtatet. Është shfaqur trend i ri në ngjyrosjen e flokut, përkatësisht e quajtur si nuanca e pjekur e kokosit, […]

Read more

Pikat kafe në fytyrë ose qukat do jenë si një nga “aksesorët” që çdo vajzë do ketë dëshirë të ketë në fytyrën e saj këtë sezon vjeshtë-dimër. Shkrimtarja amerikane, Cassandra Clare i quajti «pluhur ari mbi lëkurë». Dhe, me të vërtetë, ato pikat kafe të cilat natyralisht shfaqen sidomos pas ekspozimit ndaj diellit, do jenë […]

Read more

Nëse jeni mërzitur që vera shkoi, sepse nuk dini çfarë të vishni tani në vjeshtë,ka një lajm të mirë për ju. Ju nuk duhet të mërziteni, sepse nëse s’do vishni bluza, pantallona të shkurtra, apo nuk do bëni thonjtë me ngjyra të ndezur, do keni mundësinë të ktheni faqen dhe të shijoni trendet e fundit […]

Read more

A do të kishte kuptim bota pa çanta? Zgjedhja e çantës përfekte kthehet në pasion për çdo grua: nuk duhet të jetë shumë e madhe, por në të njëjtën kohë të përmbajë gjithçka që na nevojitet, duhet të dijë si të na shoqërojë nga puna në mëngjes deri në  mbrëmje dhe së fundi, por jo […]

Read more

Tani që verës po i vjen fundi ndoshta të gjithë jeni duke pyetur se cila do jetë ngjyra që do dominojë në Vjeshtë-Dimër 2018-2019? Ne do ju zbulojmë tendencën më të fundit e cila paqdyshim duhet të mbizotërojë në garderobën tuaj dhe është pikërisht ngjyra blu. Jeni gati për të zbuluar nuancat e së kaltrës […]

Read more