Oscar, Oscar Oscar kudo! Ok, thamë çfarë kishim për të thënë por në asnjë mënyrë nuk mund të rrinim pa iu dhënë super lajmin nëse nuk e keni lexuar deri më tani. Modelja me famë ndërkombëtare Kendall Jenner u shfaq në tapetin e kuq të “Oscar” pa të brëndshme dhe të gjithëvë po iu shkojnë sytë atje poshtë (e […]

Read more

Mbrëmjen e djeshme u mbajt edicioni i 91′ i akademisë së ndarjeve të çmimeve, “Oscar 2019”. Edhe pse për të dytën herë në histori pa asnjë prezantues, ky eveniment prestigjoz mblodhi me miliona shikues nga e gjithë botë. Parakalimi në tapetin e kuq të eventeve është një detaj shumë i rendësishëm pasi të gjithë mundohen […]

Read more

Teksa është shfqaur në tapetin e kuq të Brit Awards, këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare Dua Lipa I ka lënë të gjithë me gojë haupr. E veshur me një  body prej dantelle në pjesën e sipërme dhe një fund të fryrë në ngjyrë rozë të forte, Dua dukej mahnitëse edhe me make up-in e saj […]

Read more

Luana Vjollca teksa ishte e ftuar për të kënduar në Zvicës me rastin e pavarësisë së Kosovës, kishte veshur një fustan me fruda në pjesën e poshtme dhe me xixa në pjesën lart. Të njëjtin fustan, por me tjetër ngjyrë e ka veshur edhe Zaimina Vasjari në ditëlindjen e vajzës së saj Khloe, pak ditë […]

Read more

Ditën e sotme u nda nga jeta stilisti dhe drejtori artistik i “Coco Chanel”, Karl Lagerfeld në moshën 85- vjeçare pas disa komplikacioneve shëndetësore në Francë. Pak para se të ndërronte jetë, stilisti i njohur ka dhënë një intervistë për “Le duvan” ku u shpreh se e gjithë pasuria e tij do t’i trashëgohet maces […]

Read more

Vajza e ish-deputetes së PD-së, Albina Deda, Ada sot feston 20 vjetorin e lindjes. Bukuroshja sexy e cila ka provuar te modeloj dhe prezantoj ka postuar një foto në mesnatë e cila mban veshur një body ngjyrë bojqielli ku shihet tepër sexy. Ada Deda herë pas here mahnit me veshjet apo format e saj trupore. […]

Read more

Të dielën që lamë pas Kim Kardashian ishte e ftuar “Hollywood Beauty Awards”, e cila nuk mund të rrinte pa tërhequr vëmendjen. Me një fustan të zi (fustan i thënshin) i cili i fshihte vetëm thithkat e gjoksit ka vënë në “siklet” bukuroshen pasi nga momenti në moment dukej sikur asetet do i dilnin sheshit. […]

Read more

Me forma bombastike, me një ngjyrë trupi që ia nxirrte më shumë në pah dhe me një fustan provokues, modelja Demi Rose ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve teksa po shkonte në një event në londër ku përveç faktit që është sexy, Demi kishte dalë pa veshur reçipeta. T’i ketë harruar vallë nga shpejtësia?!

Read more

Armina Mevlani njihet si një nga blogeret më të mira në vend. Ndodh shpesh që personazhe si Armina te zgjidhen si imazhe reklamues të produkteve apo projekteve të ndryshme. Së fundmi, Armina Mevlani në një mori postimesh në InstaStory ka reklamuar distributorët e kompanisë “Audi” në shqipëri. Armina është bërë pjesë e një gare goxha […]

Read more

Vajza trime, bukuroshe me origjinë nga Elbasani e ka pritur Shën Valentinin me të dashurin e saj në Bali, nga ku edhe i dashuri e ka mbushur me dhurata, petale trendadilash e jo vetëm. Fotot i pamë dhe mbetëm pa fjalë, i dashuri kush është?!

Read more