Për të pasur vithe të ngritura dhe të forta nuk është e domosdoshme të shpenzoni shumë para për palestër apo për trajner personal. Mjafton t’i ndiqni udhëzimet nga ky xhirim! Viki tregon se si vetë në shtëpi mund të bëni ushtrime efikase për ngritje të vitheve. Njëkohësisht do të forconi edhe kofshët, ndërkaq me […]

Read more

Për formësim perfekt të vitheve dhe për këmbë të forta nuk janë meritore vetëm gjenet e mira. Përkundrazi, rëndësi të posaçme kanë ushtrimet. Ne po ju ofrojmë ushtrimet të cilat mund t’i bëni në shtëpi, pa kurrfarë pajisjeje, sepse ndonjëherë të pasmet zhgënjejnë. Mjafton vullneti juaj dhe shumë pak minuta, për t’i bërë ato. Përpos që kanë rëndësi […]

Read more

Edhe pse kanë 3 vite së bashku dhe pak muaj martesë, Granit Xhaka dhe bashkëshortja e tij Leonita, vetëm sot kanë zyrtarizuar martesën e tyre. Ҫifti ka firmosur ditën e sotme celerimin, ditë kjo që përkonte me 3-vjetorin e lidhjes së tyre. “Jo vetëm 3 vite të mrekullueshme së bashku, por ajo sot bëhet zonja […]

Read more

Geta Beqa vazhdon të korrë suksese të mëdha. Geta, e cila ka përfaqësuar Kosovën, është shpallur kampione e botës në Kampionatin Botëror të Fitnesit IFBB 2017, i mbajtur në Biarritz të Francës. Kjo ngjarje është organizuar nga Shoqata Franceze e Bodybuilding & Fitness (AFBFF) drejtuar nga Z.Mario Valero.

Read more

Ende nuk është vonë të filloni trajnimet dhe të formësoni trupin tuaj! Edhe pse vera është shumë afër, me një ndryshim të vogël të ushqimit dhe me disa ushtrime të lehta do të jeni të gatshme për pushim vjetor. Damave gjithmonë u ka qenë më e vështirë që të tendosin stomakun, mirëpo insistimi dhe vullneti […]

Read more

Nënat e famshme janë ushtruar shumë për t’u rikthyer në peshën e tyre para lindjes së fëmijëve. Me disa prej tyre mund të duket që ka ndodhur si me magji, por këto nëna kanë respektuar një regjim të rreptë për të mbajtur në formë trupin e tyre dhe, mbi të gjitha, në mënyrë të shëndetshme. […]

Read more

Sfidojeni veten dhe provoni stërvitjen Tabata, e cila do të shkrijë çdo kalori të tepërt në trupin tuaj. Ekziston sistem i përsosur i stërvitjeve për dobësim, i cili kërkon që të angazhoheni vetëm 4 minuta nën ditë. Nuk po bëjmë shaka, e kemi seriozisht! – transmeton Telegrafi. Quhet Tabata dhe është një formë shumë e […]

Read more

Stomaku i rrafshët është ëndërr e një numri të madh femrash, ndërkaq veç ushtrimeve të rregullta cardio dhe ushqimit të drejtë, në rutinën tuaj të fitnesit është e nevojshme të përfshihen edhe ushtrimet efikase të stomakut. Ekspertja e Fitness guru, Zuzka Light është e njohur për muskuj të përsosur të stomakut, ndërkaq për të gjithë […]

Read more

Përgjatë viteve, Zac Efron ka ‘evoluar’ jashtëzakonisht shumë dhe është shndërruar në mashkullin e ëndrrave të shumë femrave, duke poseduar një trup tejet joshës. Por, ndryshe nga Efron, ne shpeshherë shpërqendrohemi nga ushqimet e shijshme, dhe me këtë problem është ballafaquar edhe shkrimtari i “Buzzfeed”, Christopher Hudspeth. Kur ishte shpërngulur në Los Angjelos, ai kishte shpenzuar […]

Read more

  S’keni pse ankoheni më se nuk keni kohë për fitness. Nuk ju duhen orë të tëra në palestër për të bërë një stërvitje të të gjithë trupit. Nuk ju duhen as mjete apo shumë vend. Mjafton vetëm dëshira dhe 1.5m katror vend për të berë atë që mund të bësh në palestër për 1 […]

Read more