Muajt pararendës ishin intensivë me planetët reaksionarë dhe lëvizjet astrologjike që na bënë të punonim për të zbuluar qëllimin tonë dhe të kishim marrëdhënie të suksesshme, por, sipas horoskopit, ky muaj do jetë kulmimi i të gjitha këtyre përpjekjeve. Ja si do ndikojë muaji tetor në jetën e çdo shenje: Dashi  Këta muaj kanë qenë […]

Read more

Sipas ekspertëve, edhe fati këtë javë do i ndjekë, pasi kemi një lajm të mirë për ju. Atyre me shumë mundësi mund t’iu rritet rroga. Jemi zyrtarisht në periudhën e peshores. Ajo po rimbushet me energji rigjallëruese. Sezoni i Peshores  ju sjell përsëri në kontakt me gjithçka që ju bën të veçantë dhe unike. A […]

Read more

Për dy ditë futemi në sezonin e Peshores, një prej shenjave më interesante të zodiakut Peshorja është një ndër shenjat më të vërteta ! E urren gënjeshtrën, e nuk fshihet pas tyre! Përkundrazi në çdo situatë janë të drejtpërdrejtë, pasi nuk u pëlqen të shtiren. Peshoret janë gjithashtu shumë empatikë e të ndjeshëm. Janë të […]

Read more

Dashi: Nëse jeni në lidhje me një Dash, atëherë mund që të jeni e qetë. Meshkujt në këtë shenjë janë para se gjithash të sinqertë dhe të ndershëm, për të mundur ta fshehin tradhëtinë e tyre. Nuk kanë kohë për t’u fshehur prapa gënjeshtrave, e as që do të kishin ide se si ta mbulojnë […]

Read more

Prirje karakteri, cilësi dhe defekte që duken te yjet, mund të ndihmojnë në kërkim të punës së përkryer, nëse do ta besoje. Të gjesh punë, sidomos në këto kohë, nuk është e lehtë. Shpesh, ndodh që fati ka më shumë peshë sesa kurrikulumi. Dhe në fakt, disa karakteristika të horoskopit përcaktojnë prirjen natyrale drejt një […]

Read more

Këto shenja për të cilat do të flasim më poshtë nuk është se janë thjesht indiferente ndaj shfaqjes së dashurisë por thjesht nuk duan t’ja dinë dhe pikë. Astrologjia ndikon në karakterin dhe personalitetin e çdokujt, por kjo distancë e shenjave të caktuara ka me patjetër një arsye e cila mund të jetë: një mënyrë […]

Read more

Jo të gjithë dinë të flirtojnë !Mësoni artin e flirtimit. Këtu janë teknikat më të mira për çdo shenjë të zodiakut. Nëse jeni duke kërkuar për dikë që të krijoni një marrëdhënie të përkushtuar, ose nëse doni ta gjallëroni atë që është në zhvillim e sipër ose thjesht dëshironi të keni pak argëtim, të gjithë […]

Read more

Akrepi Element: UJI Planeta dominuese: MARSI Nënshenja: BRICJAPI Ngjyra astrologjike: E KUQJA (me tone të mbyllta) dhe E GJELBËRA e mbyllët, e cila iu shërben për qetësim nervash; (kjo e fundit iu leverdis posaçërisht akrepëve). Metali: ARI I KUQ Guri i çmueshëm: RUBINI Bima: MIMOZA (lulet me ngjyra të gjalla) Numri i fatshëm: 100 Veti […]

Read more

Ky është horoskopi për muajin shtator 2018, sipas parashikimeve të astrologut italian Paolo Fox. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Ndonëse të lindurit e kësaj shenje i pëlqejnë sfidat e reja, është normale që duhet ti bëjnë llogaritë edhe me një […]

Read more

Ekziston një stereotip i vjetër gjinor, i trasheguar nga gjeneratat, që tani duhet lene pas, apo ideja që çdo vajzë apo grua kalon gjithë jetën duke ëndërruar për martesën e përsosur, duke imagjinuar çdo hollësi të vogël. I ngulitur nga gjyshet tona ose filmat vizatimor të Disney, ky stereotip krijon pritshmëri të gabuara me partnerin […]

Read more