Nëse permend emrin e Fatma Haxhialiu menjëhere të vjen ndërmend nje grua, një gazetare e guximshme dhe e suksesshme, thënë ndryshe  nga ato “që nuk ta përtojnë” do e  cilësonte populli.  Asgjë nuk është rastësore sepse pas emrin të saj fshihet një punë e palodhshme 15 vjeçare ne gazetari, ku njerëzit njohin vetëm majën e […]

Read more

Lexues të Revista V.I.P Albania përshëndetje! Në fokusin e intervistave këtë herë po sjell për ju një emër të ri por jo pak të njohur, përkundrazi! Sportisi 22 vjeçar nga Tirana Indrit Cullhaj ka bërë krenar së pari veten, familjen dhe sigurisht shqipërinë me çmimet dhe medaljet e shumta të fituara Judo e jo vetëm. […]

Read more

Rrjetet sociale janë kthyer në një element shumë të rëndësishëm në jetën e të gjithve ne. Disa më pak e të tjerë më shumë por pothuajse të gjithë ndikohemi nga to. Bën ‘follow back’ apo bën ‘like’ ose ‘repost’ janë element që vihen re nga të gjithë e që ndikojnë në qasjen tonë kundrejt të […]

Read more

Hygerta Sako e ftuar në emisionin “Intervista Vip” në Tema Tv, ndër të tjera komentoi lajmet që kanë qarkulluar në median rozë rreth saj si edhe konfliktin në distancë me kolegen Ilda Bejleri. “Nuk ia kam dhënë shumë mundësinë medias rozë të bëjë lajme për mua sepse e para bëj një jetë shumë të thjeshtë, […]

Read more

Moderatorja e njohur e sportit, Hygerta Sako ka folur për herë të parë për jetën e saj personale. Gjatë emisionit “Intervista VIP”, ajo ka treguar më shumë për jetën e saj sentimentale dhe planet për një martesë të dytë. E pyetur nga moderatorja Antoneta Koci, nëse kishte në plan një martesë ose një fëmijë të […]

Read more

Ata janë një nga çiftet më të komentuara në spektaklin e kërcimit “Dance With Me” që tërheqin vëmendje jo vetëm me kërcimin por edhe me sportivitetin dhe batutat e tyre.Por e pyetur se cili prej tyre kërcen më bukur, Leila ka treguar se Roberti është më i talentuar dhe e mëson koreografinë më mirë. Ajo […]

Read more

Moderatorja seksi e sportit ka treguar gjatë emisionit “Intervista Vip” disa detaje nga jeta e saj sentimentale. E pyetur nga Antoneta rreth takimit romantik më të bukur që ka pasur, ajo u shpreh se kishte qenë një nga takimet më të thjeshta por që e ka shijuar më shumë. “Ka qenë thjeshtë një xhiro me […]

Read more

Moderatorja e sportit ka treguar gjatë emisionit “Intervista Vip” disa detaje nga jeta e saj sentimentale. E pyetur nga Antoneta rreth takimit romantik më të bukur që ka pasur, ajo u shpreh se kishte qenë një nga takimet më të thjeshta por që e ka shijuar më shumë. “Ka qenë thjeshtë një xhiro me makinë […]

Read more

Ai është një nga grupet e suksesshme që u krijua rreth 12 vite më parë, e që zgjodhi të sjellë bashkëpunime me artistë të tjerë. Disa prej tyre janë Mariola Kacani, Eli Fara e artistë të huaj si Herbert, Daniele Meo, Otilia e të tjerë. I ftuar në emisionin “Intervista Vip”, Bruno, njëri nga anëtarët […]

Read more

Pas një periudhe pauze, këngëtari i rrymës pop-rock ka vendosur të kthehet në tregun muzikor duke publikuar disa projekte. Në ndryshim nga më parë ai ka investuar më shumë duke i sjellë projektet e tij edhe me videoklipe. Ndër të tjera ka zgjedhur edhe të konkurojë në dy festivale, në Kënga Magjike dhe në Festivalin […]

Read more