Wizz Air, një nga linjat më të shpejta në rritje të Evropës dhe bartësja me kosto më të ulët në Evropën Qendrore dhe Lindore sot ka marrë në dorëzim avionët e parë Airbus neo me porosi në Hamburg. Avioni i ri i gjeneratës Airbus A321neo ka dy motorrë Pratt & Whitney GTF dhe përmban kabinën […]

Read more

Oscar, Oscar Oscar kudo! Ok, thamë çfarë kishim për të thënë por në asnjë mënyrë nuk mund të rrinim pa iu dhënë super lajmin nëse nuk e keni lexuar deri më tani. Modelja me famë ndërkombëtare Kendall Jenner u shfaq në tapetin e kuq të “Oscar” pa të brëndshme dhe të gjithëvë po iu shkojnë sytë atje poshtë (e […]

Read more

Mbrëmjen e djeshme u mbajt edicioni i 91′ i akademisë së ndarjeve të çmimeve, “Oscar 2019”. Edhe pse për të dytën herë në histori pa asnjë prezantues, ky eveniment prestigjoz mblodhi me miliona shikues nga e gjithë botë. Parakalimi në tapetin e kuq të eventeve është një detaj shumë i rendësishëm pasi të gjithë mundohen […]

Read more

Ditën e djeshme u organizua dita e dytë e protestës nga opozita kundër qeverisë aktuale rreth mesditës në kryeqytet, më konkretisht rreth e rrotull kryeministrisë. Ditën e parë të protestës, pak ditë më parë pamë shkatërrimin e disa obiekteve nga protestuesit, ndërsa ditën e djeshme një detaj qeshark na ra në sy. Reporterët e “TemA […]

Read more

Dy këngëtaret e njohura të muzikës folk në kosovë, Mihrije Braha dhe Shyrhete Beluli kanë marrë pasaportën shqiptare me firmën e presidentit Ilir Meta. Kujtojmë se shumë emra të njohur si Era dhe Nora Istrefi, Robert Berisha etj kanë marrë pasaportën shqiptare disa kohë më parë, ndërkohë Sokol Balla së fundmi mori nënshtetësinë kosovare me […]

Read more

Ndërkohë që sot është zhvilluar protesta e radhës nga mazhoranca, ish-ministri i brëndshëm Saimir Tahiri ka ri-marrë vëmendjen e mediave me një dedikim për ditëlindjen e të birit, Drini i cili sot feston 8-vjetorin e lindjes. Teksa i jep disa këshilla për jetën, luftimin e drejtësisë, ndër të tjera Saimir Tahiri shkruan: “Letër për tim […]

Read more

Duket e tmerrshme por ja që është e vërtetë. Plot 12 milionë vajza nën moshën 18 vjeç martohen çdo vit në botë. Nisur nga ky raportim Unicef ka nisur një fushatë për të parandaluar këtë dramë e cila prek shoqërinë, ku ndër të tjera Unicef është ndalur edhe për t’i bërë thirrje shqipërisë, pasi sipas […]

Read more

Ditën e sotme u nda nga jeta stilisti dhe drejtori artistik i “Coco Chanel”, Karl Lagerfeld në moshën 85- vjeçare pas disa komplikacioneve shëndetësore në Francë. Pak para se të ndërronte jetë, stilisti i njohur ka dhënë një intervistë për “Le duvan” ku u shpreh se e gjithë pasuria e tij do t’i trashëgohet maces […]

Read more

Të dielën që lamë pas Kim Kardashian ishte e ftuar “Hollywood Beauty Awards”, e cila nuk mund të rrinte pa tërhequr vëmendjen. Me një fustan të zi (fustan i thënshin) i cili i fshihte vetëm thithkat e gjoksit ka vënë në “siklet” bukuroshen pasi nga momenti në moment dukej sikur asetet do i dilnin sheshit. […]

Read more

Ish-zëdhënësja e PD, Laura Vorpsi është bërë nënë për herë të dytë. Burime për “Tirana post” bëjnë me dije se Laura dhe partneri i saj biznesmen Theodhori Çami janë bërë prindër për herë të dytë, me një djalë. Çifti ka gjithashtu edhe një vajzë 3 vjeç, Krisa.

Read more