A mund të jetë ky më shumë se një vallëzim? Drake dhe Zoë Kravitz kanë nxitur spekulime të mëdha për një lidhje të mundshme kur janë parë së bashku në Netflix Golden Globes after-party. Video nga festa është shfaqur kur shfaqen Drake dhe Zoë në krah të njëri-tjetrit. Aktorja e “Big Little Lies” po ashtu […]

Read more

Diku gati dhjetë vjet më parë, Paris Hillton dhe Kim Kardashian ishin të pandashme, por kjo zgjati deri në momentin kur ato u grindën. Por, pavarësisht kësaj Paris Hilton do ta ftojë Kimin në ceremoninë martesore me aktorin Chris Zylko. (Foto: Getty Images) Para disa vitesh, Parisi ishte ajo për të cilën pothuajse çdo ditë […]

Read more

Kendall Jenner mori pjesë në Golden Globes të sonte të veshur me të zeza në solidaritet me lëvizjen e barazisë së femrave Time’s Up. Ajo zgjodhi një fustan shumë  gjigani  nga Giambattista Valli për rastin dhe e punoi atë për këtë qëllim:

Read more

Hollywoodi ka bashkuar në solidaritet për viktimat e ngacmimit seksual dhe sulmit duke u veshur me të zeza në qilimin e kuq në 75 Golden Globe Awards në Beverly Hilton të dielën. Por kjo nuk do të thotë se si Angelina Jolie, Jessica Biel, Kerry Uashingtoni dhe Catherine Zeta Jones hoqën dorë nga mundësia për […]

Read more

Marrja  e fotoje selfie të përsosur është një art, siç është kapjen e të pasmeve nw  selfie, dmth “belfie”. Amanda Lynn i zotëron të dyja.   Can you tell it’s cold in Switzerland? 👀 A post shared by A M A N D A 💎 L Y N N (@misslhommedieu) on Jan 2, 2018 at […]

Read more

Edicioni i sivjetmë i Golden Globes ishte një mbrëmje e madhe për vlerësimin e punës së yjeve që luajnë në seriale dhe filma. Ndër fituesit më të mëdhenj të mbrëmjes, ishte seriali i HBO, “Big Little Lies” dhe filmi “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”. Nicole Kidman e mori çmimin e parë të mbrëmjes ekipi i […]

Read more

Panairi teknologjik më i madh në botë, CES do të hapë dyert e tij nga data 9 janar deri në 12 janar në Las Vegas. Në datat 7 dhe 8 do të ketë konferenca për shtyp. Ky takim ka 50 vite që zhvillohet dhe tërheq inovatorët, liderët dhe sipërmarrjet e të gjithë botës. Është vendi […]

Read more

Më shumë se 30 tatuazhe të bërë në kohë të ndryshme, dhe në pika veçanërisht të ndjeshme: është repertori i pamjeve, që janë nxjerrë falë teknikave moderne të analizave me infra të kuqe, mbi mumjen e një gruaje egjiptiane mes viteve 1300 dhe 1070 para Krishtit. Gjetja është e para mbetje njerëzore e Egjiptit dinastik […]

Read more

“Azzuro” është edhe sot hit-i i tij më i suksesshëm. Megjithatë Celentano ofron shumë më tepër se këngë për gra të bukura. Si humorist ai ka luftuar për lirinë e shtypit dhe madje është konfrontuar edhe me Berlusconi-n. Ai është një kënëgtar rock-u, një artist komedie, një argëtues, aktor dhe muzikant. Me Adrian Celentano-n lidhen […]

Read more

Modelja shqiptare Emina Çunmulaj është njëra prej modeleve më të famshme shqiptare. Ajo është e martuar me miliarderin Sam Nazarian, Emina po jeton një jetë tejet luksoze. Madje, Emina ka kënaqësinë që të ketë dhe një avion privat dhe mund ta përdorë sa herë që do. Gjatë ditës së sotme ajo ka postuar një foto […]

Read more