Dy këngëtaret e njohura të muzikës folk në kosovë, Mihrije Braha dhe Shyrhete Beluli kanë marrë pasaportën shqiptare me firmën e presidentit Ilir Meta. Kujtojmë se shumë emra të njohur si Era dhe Nora Istrefi, Robert Berisha etj kanë marrë pasaportën shqiptare disa kohë më parë, ndërkohë Sokol Balla së fundmi mori nënshtetësinë kosovare me […]

Read more

Duket e tmerrshme por ja që është e vërtetë. Plot 12 milionë vajza nën moshën 18 vjeç martohen çdo vit në botë. Nisur nga ky raportim Unicef ka nisur një fushatë për të parandaluar këtë dramë e cila prek shoqërinë, ku ndër të tjera Unicef është ndalur edhe për t’i bërë thirrje shqipërisë, pasi sipas […]

Read more

Kosova ka festuar ditën e djeshme 11-vite pavarësi. Gazetari Sokol Balla ka ndarë me ndjekësit një suprizë interesante për 11-vjetorin e Kosovës. Gazetari ka aplikuar për nënshtetësinë kosovare dhe tashmë pritet që të marrë edhe pasaportën. “Urime Kosovë, nga shtetasi yt më i ri!”– uroi kështu Sokol Balla Nuk dihet nëse ky veprim lidhet me […]

Read more

Armina Mevlani njihet si një nga blogeret më të mira në vend. Ndodh shpesh që personazhe si Armina te zgjidhen si imazhe reklamues të produkteve apo projekteve të ndryshme. Së fundmi, Armina Mevlani në një mori postimesh në InstaStory ka reklamuar distributorët e kompanisë “Audi” në shqipëri. Armina është bërë pjesë e një gare goxha […]

Read more

Shumë risi mediatike vijnë e me kalimin e kohës zëvendësohen nga të tjera risi. Gazeta është zëvendësuar nga portalet online, televizionit po ia merr fronin YouTube-i, ndërsa Radio vazhdon të mbetet dashuria e parë e cila i reziston kohëve, sidomos me zhvillimin e teknologjisë si: live stream, dëgjim online etj. Si u bë 13 shkurti […]

Read more

Ndërkohë që kanë mbetur edhe pak ditë nga ardhja një jetë e fëmijës së parë të Almeda Abazit me aktorin turk Tolgahan Sayisman, çifti sot feston dy përvjetore. Së pari, ditëlindjen e Almendës, 27-vjetorin, të cilën bashkëshorti e uroi kështu, nëpërmjet një postimi në Instagram: “Gëzuar ditëlindjen më e bukura e botës. E kalofsh pjesën […]

Read more

Siç edhe iu bëm me dije ditëm e djeshme, këngëtarja Elvana Gjata do të rikthehet pranë publikut për një koncert madhështor. 17 shkurt, ditën e pavarësisë së Kosovës Elvana do të performojë në Prishtinë dhe tashmë kanë dalë edhe detajet. Koncerti me location në Prishtinë do të nisë prej orës 20:30. Elvana Gjata do të […]

Read more

Kjo është edhe ditëlindja e parë që ata po e festojnë si çift i fejuar. Këngëtarët, Mimoza Shkodra e Seldi Qalliu që u fejuan në nëntor të vitit të kaluar, muajt e fundit i kanë pasur vetëm festa. Fillimisht fejesa, më pas viti i ri e tani vjen ditëlindja e Seldit, të cilën Mimoza s’mund […]

Read more

Çifti i njohur Labinot Gashi dhe Qëndresa Bajrami janë të martuar tashmë e disa muaj. Ata shpesh janë përfolur në media lidhur me jetën e tyre private, teksa së fundmi thuhej se dyshja janë në pritje të një fëmije. Por, ky lajm del të jetë i pa vërtetë, kjo sipas burimeve të afërta me çiftin. […]

Read more

Projektet që ka publikuar këtë vit, duket se e kanë motivuar Morena Tarakun që të jetë më aktive vitin që vjen. Prive merr vesh që Morena ka realizuar katër këngë të reja, një ndër to është në bashkëpunim me Dj Pm dhe Dj Dagz. Teksa, solo do të jetë me ritme orientale. Të gjitha janë […]

Read more