Wizz Air, një nga linjat më të shpejta në rritje të Evropës dhe bartësja me kosto më të ulët në Evropën Qendrore dhe Lindore sot ka marrë në dorëzim avionët e parë Airbus neo me porosi në Hamburg. Avioni i ri i gjeneratës Airbus A321neo ka dy motorrë Pratt & Whitney GTF dhe përmban kabinën […]

Read more

Ditën e djeshme u organizua dita e dytë e protestës nga opozita kundër qeverisë aktuale rreth mesditës në kryeqytet, më konkretisht rreth e rrotull kryeministrisë. Ditën e parë të protestës, pak ditë më parë pamë shkatërrimin e disa obiekteve nga protestuesit, ndërsa ditën e djeshme një detaj qeshark na ra në sy. Reporterët e “TemA […]

Read more

Dy këngëtaret e njohura të muzikës folk në kosovë, Mihrije Braha dhe Shyrhete Beluli kanë marrë pasaportën shqiptare me firmën e presidentit Ilir Meta. Kujtojmë se shumë emra të njohur si Era dhe Nora Istrefi, Robert Berisha etj kanë marrë pasaportën shqiptare disa kohë më parë, ndërkohë Sokol Balla së fundmi mori nënshtetësinë kosovare me […]

Read more

Ndërkohë që sot është zhvilluar protesta e radhës nga mazhoranca, ish-ministri i brëndshëm Saimir Tahiri ka ri-marrë vëmendjen e mediave me një dedikim për ditëlindjen e të birit, Drini i cili sot feston 8-vjetorin e lindjes. Teksa i jep disa këshilla për jetën, luftimin e drejtësisë, ndër të tjera Saimir Tahiri shkruan: “Letër për tim […]

Read more

Duket e tmerrshme por ja që është e vërtetë. Plot 12 milionë vajza nën moshën 18 vjeç martohen çdo vit në botë. Nisur nga ky raportim Unicef ka nisur një fushatë për të parandaluar këtë dramë e cila prek shoqërinë, ku ndër të tjera Unicef është ndalur edhe për t’i bërë thirrje shqipërisë, pasi sipas […]

Read more

Ish-zëdhënësja e PD, Laura Vorpsi është bërë nënë për herë të dytë. Burime për “Tirana post” bëjnë me dije se Laura dhe partneri i saj biznesmen Theodhori Çami janë bërë prindër për herë të dytë, me një djalë. Çifti ka gjithashtu edhe një vajzë 3 vjeç, Krisa.

Read more

Kosova ka festuar ditën e djeshme 11-vite pavarësi. Gazetari Sokol Balla ka ndarë me ndjekësit një suprizë interesante për 11-vjetorin e Kosovës. Gazetari ka aplikuar për nënshtetësinë kosovare dhe tashmë pritet që të marrë edhe pasaportën. “Urime Kosovë, nga shtetasi yt më i ri!”– uroi kështu Sokol Balla Nuk dihet nëse ky veprim lidhet me […]

Read more

Mira Kazhani, gazetarja e njohur shqiptare nuk para flet shumë për origjinën e saj, një nga fshatrat e Burrelit. E ftuar tek “E diell” me Edi Manushin, ky i fundit e pyeti lidhur me këtë fakt, ku me diplomaci gazetarja nuk arriti t’a përmende sërish emrin e fshatit nga i cili vinte por zgjodhi një […]

Read more

Sot është duke u mbajtur protesta e organizuar nga opozita kundrës mazhorancës me location përballë kryeministrisë e cila ka filluar që në orët e para të mëngjesit. Sakaq, reperi Stresi i cili ndodhet prej disa mujash i burgosur ka bërë një postim në llogarinë e tij në Instagram teksa i bën thirrje qytetarëve për t’u […]

Read more

Aktorja e njohur shqiptare Eliza Dushku dhe partneri i saj Peter Palandjian do të bëhen së shpejti prindër për herë të parë. Lajmin e ka konfirmuar vetë Dushku për “E news!”. Aktorja shqiptare është në muajt e parë të shtatëzanisë dhe shprehet se si çdo vajzë në pritje për t’u bërë nënë ndihet e mocionuar.

Read more