Policia njoftonte se vetëm në 24 orët e fundit janë vendosur 1 350 gjoba ndaj drejtuesve të mjeteve, kryesisht për shkelje të rregullave të qarkullimit. Policia ka shpërndarë ndërkohë edhe videon e ndalimit të një mjeti që ecte në mënyrë të rrezikshme në dalje të Tiranës dhe që pas kontrollit rezultoi se nuk kishte as […]

Read more

Një deklaratë jo e zakontë është bërë një mbrëmje më parë në një tryezë ku ishin ulur aktori Robert Ndrenika, ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro dhe kryebashkiaku, Erion Veliaj. Të pranishëm në Teatër Kame, ku po mbahej nata e fundit e Festivalit Ballkanik të Teatrit, për pak minuta këto tri personazhe “të kundërt” për misionet […]

Read more

Disa orë na ndajnë nga ndeshja Shqipëri-Maqedoni dhe atmosfera në Shkodër ndryshe nga miqësorja me Marokun është një spektakël i vërtetë. “Plisat” janë ata që duke ecur në çdo cep të qytetit të Shkodrës, me fjalët “Kosova është zemra e Shqipërisë”, kanë emocionuar të gjithë tifozët e tjerë dhe qytetarët shkodran. Pak më parë ata […]

Read more

Prindërit e Jonida Çanakut që u vra nga biznesmeni Sokrat Shani, i cili e bëri të ditur krimin e rëndë tri ditë pas kryerjes së atij akti, kanë rrëfyer versionin e tyre të historisë. Ata janë shprehur për “News24” se ngjarja ndodhi tre muaj pasi e përzunë të dashurin e së bijës, i cili u […]

Read more

Koncertin për shenjtërimin e Nënë Terezës në Vatikan e ka ndjekur nga afër edhe ish-Kryeministri, Sali Berisha sëbashku me bashkëshorten e tij Liri Berisha. Në faqen e tij Facebook, Berisha ka posotuar një foto me divat e muzikës shqiptare, të njohura edhe ndërkombëtarisht, Inva Mula dhe Ermonela Jaho. “Pas një koncerti të papërsëritshëm, një foto […]

Read more

Ndoshta rastësi dhe thjesht një koincidencë, por në mungesë të një ceremonie në kryeqytetin e shqiptarëve për shenjtërimin e Nënë Terezës, ka shpërthyer një shkuma party me bikini në sheshin “Nënë Tereza” përgjatë orëve të natës. Tirana Sport Zone që është hapësirë e sheshit “Nënë Tereza” dhe e dhënë me qira për organizatorët e Tirana […]

Read more

Një 19-vjeçare është duke u hetuar nga Prokuroria e Tiranës pas kallëzimit që i ka bërë në polici një 20-vjeçare shqiptare me banim në kryeqytet. Shtetasja franceze me inicialet H.D dyshohet se në aeroportin e Rinasit në ambientet e terminalit, është konfliktuar fizikisht me shqiptaren 20-vjeçare. Ngjarja është parë edhe nga shumë udhëtarë që janë […]

Read more

Vijojnë skandalet dhe talljet e kompanisë ajrore “Blue Panorama” me udhëtarët shqiptarë. Pas panikut të shkaktuar disa ditë më parë, problemet kanë qenë të shumta edhe për mjaft qytetarë shqiptarë, të cilët kanë vendosur të udhëtojnë drejt Italisë pasditen e sotme me këtë kompani. Kanë qenë disa qytetarët, të cilët kanë denoncuar disa momente më […]

Read more

Shqiptarët nuk janë të sigurt në sasitë apo masat e produkteve që blejnë. Një auditim i Kontrollit te Larte te Shtetit vë në dukje se ka shume mangësi në kontrollin e mjeteve të matjes, dhe peshave për produktet e paketuara    Konsumatorët shqiptarë nuk janë të sigurt për sasitë e mallrave që blejnë, përshirë këtu […]

Read more

Një vajzë e re ka shpëtuar sot fatmirësisht. Ajo ka ndërmarrë një aks ekstrem duke tentuar vetëvrasjen duke u hedhur nga mbikalimi. Ngjarja ka ndodhur sot në mesditë dhe kanë qenë jo të paktën drejtuesit e mjeteve që kanë shokuar nga pamja. Vajza e re në kushtet e tronditjes së thellë psiqike ka tentuar të […]

Read more