Armina Mevlani njihet si një nga blogeret më të mira në vend. Ndodh shpesh që personazhe si Armina te zgjidhen si imazhe reklamues të produkteve apo projekteve të ndryshme. Së fundmi, Armina Mevlani në një mori postimesh në InstaStory ka reklamuar distributorët e kompanisë “Audi” në shqipëri. Armina është bërë pjesë e një gare goxha […]

Read more

Shumë risi mediatike vijnë e me kalimin e kohës zëvendësohen nga të tjera risi. Gazeta është zëvendësuar nga portalet online, televizionit po ia merr fronin YouTube-i, ndërsa Radio vazhdon të mbetet dashuria e parë e cila i reziston kohëve, sidomos me zhvillimin e teknologjisë si: live stream, dëgjim online etj. Si u bë 13 shkurti […]

Read more

Ndërkohë që kanë mbetur edhe pak ditë nga ardhja një jetë e fëmijës së parë të Almeda Abazit me aktorin turk Tolgahan Sayisman, çifti sot feston dy përvjetore. Së pari, ditëlindjen e Almendës, 27-vjetorin, të cilën bashkëshorti e uroi kështu, nëpërmjet një postimi në Instagram: “Gëzuar ditëlindjen më e bukura e botës. E kalofsh pjesën […]

Read more

Me siguri e mbani mend Lorena Haxhiun, prezantuese e disa programeve. Themi e mbani mend për faktin se u bë disa vite që është shkëputur nga ekrani dhe me kaq prezantuese të reja sa dalin çdo ditë, truri vështirë se mund t’i mbajë mend. Nejse. Lajmi i fundit vjen nga politika, ku Lorena Haxhiu është […]

Read more

Olta Boka është një prej këngëtareve më të mira shqiptare. Së fundmi, këngëtarja është angazhuar në një profesion të ri, në botën e drejtësisë, në pozicionin si asistent Notere. Prej më shumë se 6 muajsh këngëtarja është angazhuar në një prej zyrave të noterisë në Bllok. Olta ka ndarë me ndjekësit eksperiencën e saj të […]

Read more

Vërtetë që burr e grua mish e thua, siç thotë edhe populli por Eni Koçi nuk nuk bashkëpunojë vetëm me Gencin, aktualisht të dashur e së shpejti bashkëshort. Eni Koçi ka zbuluar se së shpejti do të vijë në një duet me Olsi Bylykun dhe sigurisht, Genci nuk ka pse të bëhet xheloz. Pse vetëm […]

Read more

Miss-i i parë shqiptar, Valbona Selimllari e ka mbajtur gjithmonë larg medias familjen e saj. Dy vitet e fundit Valbona filloi hera herës të postonte foto me fëmijët. Në verën e kaluar na i prezantoi të gjithë ata së bashku, dy djemtë dhe vajzën e vogël. Babi i fëmijëve ka qenë gjithmonë mister. Së fundmi […]

Read more

Dua Lipa u bë shqiptarja e parë e cila fitoi 2 çmime “Grammy” brënda një nate. Në momentin që Dua ka fituar çmimin “Best New Artist” dhe teksa po ngjitej në skenë, Lady Gaga e paska ndalur dhe ka puthur këngëtaren shqiptare Dua Lipa, moment të cilin kjo e fundit e ka ndarë me ndjekësit […]

Read more

Fatmir Hysenbelliu ose siç i pëlqen ta thërrasin, Oni njihet për jetën shumë të shtrenjtë që bën. Fakt ky që e bën jetë një nga më të preferuarit për vajzat shqiptare dhe jo vetëm. Tiparet dhe fiziku i tij nuk mbetet pas. Oni ka postuar një meme në InstaStory ku shihet personazhi i filmit vizatimor […]

Read more

Siç edhe iu bëm me dije ditëm e djeshme, këngëtarja Elvana Gjata do të rikthehet pranë publikut për një koncert madhështor. 17 shkurt, ditën e pavarësisë së Kosovës Elvana do të performojë në Prishtinë dhe tashmë kanë dalë edhe detajet. Koncerti me location në Prishtinë do të nisë prej orës 20:30. Elvana Gjata do të […]

Read more