Lexoni këtë artikull dhe ju do të mësoni se si të përmirësoni lëkurën e duarve tuaja në vetëm 5 minuta. Receta për ta bërë këtë është shumë e thjeshtë për t’u përgatitur dhe përbërësit largojnë qelizat e lëkurës së vdekur dhe i bëjnë duart tuaja të buta dhe të lëmuara. Përbërësit: 1 lugë gjelle mjaltë 1 lugë gjelle jogurt […]

Read more

Ditën e sotme feston ditëlindjen aktorja shumë e dashur për publikun shqiptar, Enerjeta Jani Fuga. Bashkëshorti i saj, gjithashtu aktor i njohur Genci Fuga ka zgjedhur ta urojë atë me një video shumë speciale. Në video shihet momente që nga shkolla e mesme e deri në ditën e sotmë me foto të aktores së njohur.

Read more

Enca këngëtarja e mirënjohur dhe shumë e diskutuar për stilin e saj dhe për format trupore, duket se së shpejti do jetë pjesë e një projekti të ri. Ajo që suprizoi është fakti se këtë herë nuk bëhet fjalë për një këngë të re, por për një film. Në një foto të publikuar në instagramin […]

Read more

Me largimin e Marina Vjollcës nga programi i njohur, “Proçesi Sportiv”, vendi i partneres në studio të Edi Manushit është akoma bosh. Edhe pse dy vajza ulen në kolltukun e opinionistëve, sërish bie në sy mungesa e  një moderatoreje. …dhe syrin këtij posti ja ka vënë Rasheli! E shohim shpesh bashkë me Miss-in shqiptar, Blerta […]

Read more

Robert Aliaj ka qënë i ftuari i rradhës në emisionin “Mos i fol shoferit”, ku ka ndarë me publikun histori nga jeta e tij në Bruksel. Gjithashtu ai është bërë pjesë e rubrikës  që moderatorja Rudina Dembacaj e aplikon me të ftuarit e saj. Ajo i ka drejtuar këtë pyetje Robertit: “Nëqoftëse je në një […]

Read more

Një krizë e kaploi çiftin Tuna dhe Patris dhe kjo gjë nuk arriti t’i fshihej syrit të publikut. Këngëtarja dhe instrumentisti, patën ca probleme dhe kjo të paktën u kuptua nga veprimet e tyre në rrjete sociale, pasi hoqën njëri tjetrin nga Instagrami. Mirëpo ata duket se po e rikuperojnë lidhjen e tyre dhe për […]

Read more

Një krizë e kaploi çiftin Tuna dhe Patris dhe kjo gjë nuk arriti t’i fshihej syrit të publikut. Këngëtarja dhe instrumentisti, patën ca probleme dhe kjo të paktën u kuptua nga veprimet e tyre në rrjete sociale, pasi hoqën njëri tjetrin nga Instagrami. Mirëpo ata duket se po e rikuperojnë lidhjen e tyre dhe për […]

Read more

Në familjen Gjebrea dita e djeshme ka qenë e veçantë dhe e mbushur plot me gëzim. Djali i madh i familjes, Joni është fejuar me partneren e tij Merlin Haxhiymeri, lidhje kjo që u bë publike pak kohë më parë. Ndërkaq, për këtë ceremoni kishin organizuar edhe një festë, siç duket nga fotot dhe videot […]

Read more

Kanë kaluar 24 orë nga lançimi i projektit ‘For You’ nga Rita Ora dhe Liam Payne. Kënga është kolonë zanore e filmit ‘Fifty Shades Freed’. Kurioziteti për episodin e tretë të këtij filmi, por edhe dueti fantastik kanë bërë që ajo të ngjitet menjëherë në listat më të rëndësishme muzikore. Aktualisht, ‘For You’ është në […]

Read more

Kjo se, Besa Istrefi, bukuroshja nga Mitrovica ka thyer tabutë e fotomodelizimit në trojet shqiptare, duke guxuar të pozojë nudo. Së fundmi ajo ka realizuar një set të ri. E veshur me një bluzë të shqyer, të bardhë dhe duke nxjerrë në pah gjoksin, Besa dukej tejet e zjarrtë. Edhe pozicioni si pozoi është mjaft […]

Read more