Kngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, e cila në vitin që lamë pas shënoi sukses të jashtëzakonshëm në karrierën e saj muzikore ka publikuar një fotografi në rrjetet sociale, në të cilën ka pozuar vetëm me të brendshme. “Po bie shi në Xhamajka, prandaj është një ditë e bukur për t’u shijuar dhe për […]

Read more

Ato njihen si motrat më seksi shqiptare gjersa janë edhe moderatore në televizione të ndryshme. Bëhet fjalë për Marina dhe Luana Vjollcën, të cilat së fundi kanë qëndruar në New York të SHBA-ve. Me këtë rast, kanë shfrytëzuar momentin për të vizituar fotografin shqiptar Fadil Berisha, i cili u ka bërë edhe një set fotografik. […]

Read more

Pak javë më parë Angela Martini i habiti të gjithë duke u martuar krejt papritur me miliarderin rumun Dragos Savulescu. Pas dasmës Angela me anë të një fotoje në Instagram njoftoi se do të publikonte diçka tjetër duke shkruar: “Pas dasmës, çfarë ka tjetër? Bëhuni gati”. Dhe më në fund modelja e ka publikuar sot […]

Read more

Në intervistat e kohëve të fundit, Xhensila është shprehur se ndihet e bekuar për marrëdhënien dhe martesën me aktorin e humorit, Besart Kallaku, duke theksuar se ajo ëhstë tepër e lumtur krah tij. Dhe jo më kot, pasi së fundmi, këngëtarja ka dëshmuar se veç të tjerave, Kallaku është një bashkëshort shembullor. Ajo ka publikuar […]

Read more

Për shumë njerëz, festat e fundvitit janë koha ideale për të qëndruar në shtëpi, ngrohtë dhe nën shoqërinë e një gote vere pranë oxhakut. Por këta fëmijë të pasur i festojnë ndryshe festat nga të tjerët. Nga blerjet marramendëse, udhëtimet e shtrejnta apo edhe dhuratat luksoze që marrin, i bëjnë ata ndryshe nga të tjerët, përcjell albeu.com Këto janë fëmijët e sipërmarrësve dhe të pasurve […]

Read more

Sara Kapo, vajza e vetme e aktores së njohur Ema Andrea, ka zgjedhur një mënyrë krejt ndryshe nga e ëma për të rënë në sy dhe për të shfaqur shpirtin e saj artistik. Por jo vetëm kaq, ajo së fundmi ka habitur me deklaratën që ka dhënë në emisionin “Kush paguan”. Mbi tryezë gazetari i kishte vendosur një […]

Read more

Kemi lajme të mira për ju që keni festuar “rëndshëm” dje. Mëngjesi i ditës tjetër nuk ka pse të jetë i tmerrshëm nga dhimbja e kokës, mjafton që të hani ushqimet e duhura para dhe pas pirjes së alkoolit. Nuk është nevoja të dëndeni me ilaçe. Zgjidhja janë ushqimet dhe pijet natyrale. Ja kush janë ato: Shpargujt Të hani shparguj […]

Read more

Një pronar lokali në Sarandë i janë gjetur 5 balerina që punon të pasiguruara , ndaj edhe ndaj tij kanë nisur hetimet nga Policia. Komisariati Policisë Sarandë Seksioni për krimin ekonomik e financiar Në vijim të informacionit, që bënë fjalë për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, më datë 30.12.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Sarandë, për […]

Read more

Kryeministri Edi Rama gjithmonë është njohur për stilin e vecantë dhe kontravers për sa i përket veshjes dhe sjelljes së tij. Që në rininë e tij, ajo që e karakterizonte ishin ngjyrat, veshjet gati të çuditshme dhe gjestikulacionet e tij në të shprehur. Por ai ka bërë të njëjtën gjë edhe me atletet që i ka kombinuar me […]

Read more

Në puntatën e këtij fundviti në Thumb, ndër të ftuarit ishte edhe këngëtari i njohur Kastro Zizo. i pyetur se kush është mëkati i tij për këtë vit Kastro ka dhënë përgjigjen alla-Kastro. “Mëkati më i madh që kam bërë në 2017-ën është që nuk kam bërë fëmijë”, – është shprehur Kastro. Epo, jemi paksa të sigurtë që në 2018-ën Kastro mund të bëjë edhe […]

Read more