24 C
Tirana,AL
Thursday, April 27, 2017

Problemet shëndetësore që shkaktohen nga mbathja e takave të larta

Sipas një mjeku në spitalin e Solihullit, mbathja e takave të larta lidhet ngushtë me dhimbjet e shpinës dhe ndrydhjet e nyjeve. Në tekstin e...

Rrobat të cilat do të jenë trend i vërtetë pranveror: Do...

Pranvera sjell trendë të rinj mode, mirëpo një trend tashmë është shfaqur në pistat e modës. Besojmë që do ta adhuroni, sepse tashmë mund të...

Njihuni me çantën që po pushton gjithë adhuruesit e modës

Në rast se keni vrarë mendjen për çantën e blerë këtë pranverë, ajo e ka një emër: Gabrielle. Çanta e dizajnuar nga Karl Lagerfeld ka...

Tendenca e xhinseve këtë sezon ka një detaj që nuk duhet...

Nëse gjithandej në rrugë keni parë modele, blogere, por edhe shumë vajza që ndjekin modën, me xhinse të përthyera deri në kyҫin e këmbës,...

Pranvera në nuanca rozë

Nëse dëshironi të jeni në trend, blini këpucët metalike ngjyrë të trëndafiltë, çantën apo ndonjë detaj tjetër. E trëndafilta (dhe të gjitha nuancat e saj)...

Zgjedhni një nga këto bikini nëse dëshironi të shkëlqeni këtë verë...

Stina e verës po afrohet çdo ditë e më shumë, ndërsa padyshim se në mendjen e shumë vajzave ka qenë edhe dëshira për të...

Grim magjepsës për sytë

Këtë sezon, nuancat natyrale të grimit të fytyrës do të jenë dominuese. Po a ka më bukur se një lëkurë e përkryer e zbukuruar...

​Ky trend i ri mund t’ju lë pa vetulla

Trendet që prezantohen në rrjetet sociale, e veçanërisht grimimet e Instagramit, sjellin shumë efekte negative. Dizajnimi i vetullave me shkëlqyes të ndryshëm , që po...

Ky është trendi më i ri i prerjes së flokëve

Një kohë ka qenë shumë e njohur rruajtja e flokëve vetëm në njërën anë të kokës, por ky trend është rikthyer sërish në modë. Rruajtja...

Xhinset të cilat këtë sezon do të jenë hit absolut (Foto

Ky model i xhinseve me të madhe na është kthyer në modë! A do t’i bartni edhe ju këtë pranverë? Motivet me lule këtë sezon...