Vajza e ish-deputetes së PD-së, Albina Deda, Ada sot feston 20 vjetorin e lindjes. Bukuroshja sexy e cila ka provuar te modeloj dhe prezantoj ka postuar një foto në mesnatë e cila mban veshur një body ngjyrë bojqielli ku shihet tepër sexy. Ada Deda herë pas here mahnit me veshjet apo format e saj trupore. […]

Read more

Ne 13 Dhjetor te gjithe kane mundesine te shohin para eleminatoren e Miss Universe ne kanalin Yoputube Fox tv thote Miss Universe 

Read more

Trejsi Sejdini është fituesja e kurorës së “Miss Universe Albania 2018”, ku edhe do të përfaqësojë vendin tonë në kompeticionin e bukurisë në Amerikë. Bukuroshja nga Elbasani është kthyer në një nga vajzat më të komentuara të showbizit për bukurinë që e karakterizon dhe për linjat e saj perfekte trupore. Ajo dallohet për energjinë e […]

Read more

Mbrëmjen e djeshme është mbajtur, “Miss Universe Kosova 2018”. “Vip Albania”, që mban të drejtën e organizimit te MISS UNIVERSE ALBANIA & KOSOVA   ka tërhequr vëmendjen për shkak të një ndërthurjeje mes konkursit tradicional të bukurisë dhe performancave të artistëve të ftuar Sabri Fejzullahu, Genta Ismaili, NRG band. Gjithashtu i ftuar special nga producenti i Miss Universe […]

Read more

Ajo do të jetë përfaqësuesja e Shqipërisë në garën e bukurisë që do të organizohet në Amerikë në edicionin e 68-të të Miss Universe. Bëhet fjalë për Trejsi Sejdinin, e cila në një intervistë eksluzive në emisionin ‘Intervista Vip’ në Tema Tv, ka folur më shumë për këtë eksperiencë, emocionet para dhe pas fitores, pritshmëritë […]

Read more

Nata finale e “Miss Universe Albania” organizuar në pallatin e kongreseve tërhoqi vëmendjen e spektatorëve të pranishëm në sallë dhe teleshikuesve që e ndiqnin përmes ekranit. Ndërthurja e konkursit tradicional të bukurisë shoqëruar me sfilatën e vajzave konkurrente dhe performanca e artistëve të ftuar si Aurela Gaçe, Claydee Lupa, Çiljeta Xhilaga, Ylli Limani përcollën emocione […]

Read more

Vetëm një ditë na ndan nga finalja e madhe e MISS UNIVERSE ALBANIA 2018. Përveç datës, 6 qershor, e mërkurë, “Vip Albania”, që mban të drejtën e organizimit, ka zbuluar edhe se cilët do të jenë të ftuarit specialë që do të performojnë në një shoë që pritet të arrijë rekorde shikueshmërie në natën e […]

Read more

Në këtë episod vajzat e “Miss Universe Albania 2018″  do të realizojnë fotot zyrtare me bikini të koleksionit të fundit “Women Secret”në ambjentet e Mai Tai. Në pjesën e dytë vajzat  do të prezantojnë disa nga veshjet e koleksionit të ri pranverë/verë nga Nenette një mark e njohur italiane. Me pas do të mësojmë më […]

Read more

Në këtë episod vajzat e “Miss Universe Albania 2018″ të veshura me fustane mbrëmjesh ‘Matrons’ nga Stambolli në ambjentet e Kodrës së Kuajve do të realizojnë një set të vecantë fotografik që ndërthur origjinalitetin e natyrës me finesën e vajzave. Në pjesën e dytë vajzat do njihen me ambjentet e Universitetit  Europian te Tiranes, do […]

Read more

Nê këtë episod vajzat e “Miss Universe Albania 2018″do të marrin pjesë në një set fotografik me veshje kombëtare në ambjentet e dyqanit “Tradita popullore Edlira”. Në pjesën e dyte do të mësojmë më shumë për Anastasian,Ksenian dhe Lorin vajza finaliste që tregojnë më shumë nga jeta e tyre përpara se të hynin në këtë konkurs. […]

Read more