Ajo është e gjatë, e bukur, volejbolliste dhe më e bukura është një Miss e konkretisht Miss Universe Albania 2019”. Sindi Marina jeton, punon e studion në SHBA, ka luajtur për kombëtarën tonë të volejbollit dhe tani mban kurorën e më të bukurës. Ajo do marrë pjesë në “Miss Universe” në Korenë e Jugut dhe […]

Read more

Pak ditë më parë u mbajt finalja e ‘Miss Universe Albania’ dhe fituese u shpall 21-vjeçarja e Cindy Marina, e cila do përfaqësojë vendin tonë në ‘Miss Universe’ që do të mbahet në Kore në fund të dhjetorit. Bukuroshja mori vëmendjen e mediave shqiptare, por jo vetëm pas fitores dhe publiku ra në një mendje […]

Read more

Une jam Cindy Marina. Emrin qe gezoj sot e kam dhurate nga dy njerez shume te shtrejtene jeten time Nunet e mi. Ne kohen kur une linda, Cindy Crawford ishte ne kulmin e karrieres se saj. Ata e pelqenin ate kaq shume sa qe vendosen te me quanin edhe mua Cindy. Familja per mua eshte […]

Read more

Quhem Xhodi Skura. Jam 19 vjeç. Emrin ma ka vendosur babai por në fakt nuk ka ndonjë domethënje, thjesht është një emër i huaj dhe i veçantë. Jam shumë e lidhur me familjen time e cila përbëhet nga prindrit e mi, motra më e madhe dhe vëllai më i vogël. Më tepër e lidhur në […]

Read more

Emrin Argisa ma ka vendosur babi, thjesht dëshira e tij. Emri do të thotë dritë në errësirë dhe besoj që i jap jetë emrit tim. Gjithmonë mundem të jem një buzëqeshje në jetën e tjerëve. Në çdo situatë shikoj për të mirat dhe si mundem ta bëjë më mirë.Familja ime përbëhet nga gjashtë pjestar, babi, […]

Read more

Unë jam Bruna. Emrin tim ma ka vendosur daja sepse ka besuar dhe e ka ndjerë që unë do jem një vajzë brune me tipare te errëta, ka këmbëngulur shumë për këtë emër dhe prindërit e mi ranë dakord, por vërtet nuk u zhgënjyen pasi un sot jam një “brune”. Përsa i përket mardhënies me familjen […]

Read more

Unë quhem Vojsava. Emrin tim ma ka vënë babi i cili ka origjinë Sllave. Sava është lumë në Kroaci dhe voj në gjuhën sllave dmth, ujë pra uji Savës. Familja ime përbëhet nga 6 anëtar babi, mami, 3 motrat dhe 1 vëlla. Besoj se s’ka njeri që ka një marrëdhënie të keqe me familjen edhe […]

Read more

Unë jam Alkejsi. Siç shpesh ndodh në familjet shqiptare emrin ma ka vendosur gjyshja. Ajo besonte se emrat që fillojnë me A kanë një prezencë tjetër në shoqëri dhe i pëlqenin gjërat e veçanta. Gjatë jetës më ka shoqëruar ndjesia për ta justifikuar zgjedhjen e saj me individin që unë përfaqësoj. Familja ime përbëhet nga prindërit […]

Read more

Unë quhem Xheni. Jam 19 vjeçe. Lindur në Athinë dhe me origjinë nga Vlora. Emri tim e kanë vendosur prindërit. Arsyeja, pëlqimi i të dyve ndaj një aktoreje greke e cila quhej po njësoj si unë tani. Të dy dëshironin që unë t’i ngjaja si nga pamja, por edhe nga ana e karakterit pasi ishte […]

Read more

Unë jam Valbona Bajrami.Emrin ma ka vendosur gjyshja dhe mami. Kuptimi i emrit tim mendoj që është i lidhur dhe me personalitetin tim.“Valbona, mendoj se ka kuptimin e lumit që është aq i bukur, i ftohtë, por thellësia që ka edhe të mbyt!”Jam 22 vjeç dhe jetoj në Tiranë. Jam studente e Psikologjisë (bachelor) viti […]

Read more