Kryeministri Edi Rama ishte mbrëmë i ftuar special në emisionin “Real Story” i cili u zhvendos në Vlorë duke qenë se atje dje Rama mbylli fushatën elektorale. Për shkak të axhendës së tij, Ramës i duhej të largohej, por u çua nga karrigia përpara se Sokol Balla të bënte mbylljen e emisionit.  Moderatori e kapi prej […]

Read more

Kur vjen fjala për të përshkruar Ingrit Gjonin nuk ka shumë fjalë, ajo i ka të rralla intervistat kështu që, shijojeni këtë intervistë ekskluzivisht nga Ingrit Gjoni për Revista VIP. Para 5 muajsh është publikuar projekti juaj më i fundit muzikor, kur do të vijë i radhës dhe në bashkëpunim me kë? Për një muaj […]

Read more

Pasionin për fotot, mos u keqkup(ë)toni! Motrat e njohura Kardashian-Jenner të cilat njihen për aftësitë e tyre në kuzhinë me bërjen e byrekut me petë, ballokumes dhe pulës më furrë me patate… Çfarë po them! Motrat Kardashian-Jenner të cilat njihen për fomat e tyre bombastike së fundmi kanë realizuar një set fotografik ku shfaqen provokuese […]

Read more

“Ktheju Tokës” nga Jonida Maliqi është kënga e cila do të shkojë në Eurovision 2019 për të përfaqësuar shqipërinë. Jonida, pak ditë më parë bëri të ditur se veshja me të cilën ajo do të performojë në Eurovision do të mbajnë firmën e stilistit shqiptar Ardi Asllani, dhe kur bëhet bashkë Jonida dhe Ardi pritshmëritë sigurisht që janë të larta përsa i përket parqaqitjes vizuale të Jonidës. Por […]

Read more

Moderatori i njohur Kelvi Kadilli e ndryshon modelin e flokëve si mbreti gratë, një shprehje e vjetër! Sa të verdha në të zeza, sa të gjata e të shkurtra, sa në një anë e të kthyera në një anë tjetër. Së fundmi Kelvi ka postuar një foto në llogarinë e tij në Instagram teksa shihet […]

Read more

Këngëtaret shqiptare të muzikës popullore dhe jo vetëm janë mbledhur të gjitha bashkë për një arsye shumë të veçantë. Këngëtarja e mirënjohur e muzikës folk në Kosovë ka organizuar një mega festë për shkak se ajo është bërë gjyshe për herë të parë me një djalë, pasi më parë ishte bërë vetëm gjyshe e dy […]

Read more

Prej vitesh e njohim si Fiori Dardha por moderatorja shqiptare paskërka ploy 4 emra! Në një intervistë të dhënë së fundmi për “Class”, Fiori ka zbuluar detaje të pathëna nga jeta e saj ku ndër të tjera është shprehur se emri i saj i vërtetë është Fioralda, në shtëpi e thërrasin Alda ndërsa në shoqëri […]

Read more

Për dasmat VIP mediat shkruajnë që pa e vendosur vetë VIP-at se kur ata do të martohen. Shkruajnë para, përgjatë dasmës dhe pas saj. Jo fustani, jo vendi, të ftuarit etj. Ed Sheeran është një prej këngëtarëve më të njohur në botë. Këngëtari ka kaluar në statusin “i martuar” prej dy ditësh. Në fshehtësi të […]

Read more

Siç edhe mund ta keni parë në rrjet, Ermal Mamaqi publikoi në Instagram trailerin e komedisë “Dy gisht mjaltë”, një film që flet për një histori dashurie shqiptare me shumë humor. Përveç Elvanës që do të ketë edhe rolin kryesor së bashku me Ermalin, emra të njohur si: Marjana Kondi, Koço Devole, Olta Daku, Natasha […]

Read more

Ditën e djeshme u relizua protesta e radhës nga PD-LSI kundër qeverisë aktuale me location përballë parlamentit. Mes flakëve, gazit lotë sjellës dhe tymit, Monika nga protesta ka shkuar drejt e në ekran, tek programi i Sonila Meços me të njejtën veshje. Mesa duket Mona nuk ka pasur kohë të ndërrohet, , të shkoj në shtëpi […]

Read more