Këngëtari Marco Carta është lënë i lirë pas akuzave për vjedhjen e  6 bluzave me vlerë 1.200 euro më 31 maj në Milano. Ish-fituesi i “Amici”-t dhe i “Sanremo”-s nuk ishte i pranishëm në sallën e gjyqit para gjyqtarit Stefano Caramellino, ku të enjten në mëngjes u treguan videot e kamerave të mbikëqyrjes së dyqanit. […]

Read more

Lidhja e Angelina Jolie me Brad Pitt ka qenë ndër më të komentuarat në rrjet, kjo dhe për shkak të dashurisë të cilën dyshja nuk hezitoi ta tregonte edhe në publik për aq kohë sa ishin të celebruar së bashku. Lajmi i ndarjes së tyre 3 vite më parë, i shokoi jo pak ndjekësit e […]

Read more

Stresit i shkon shumë atësia. Reperit Stresi po i shkon shumë atësia dhe kjo mund të dëshmohet me foton e re që partnerja e tij e ka publikuar në Instagram. Në foton e postuar shihet reperi me një foshnje në duar, e cila duket se është e të afërmve të tyre. Në një tjetër foto […]

Read more

Vajzat kujdesen gjatë gjithë kohës që në duken më të reja nga mosha e tyre e vërtetë. Por shumicën e kohës kujdesi duhet të tregohet pikërisht në mënyrën sesi ushqehemi. Më poshtë ju sjellim 7 ushqimet të cilat kanë vetinë që e ngadalsojnë procesin e plakjes. 1.Manaferrat- Janë të pasura me antioksidantë 2.Salmoni- Është i […]

Read more

Një ndër perimet më të përdorur në gatime është spinaqi, i cili njihet për vetitë e shumta shëndetësore. Spinaqi është i pasur  me antioksidantë si dhe ka veti antikancerogjene. Tek ky perim ka një sasi të madhe të hekurit dhe ndihmon në forcimin e muskujve, por ndikimin më të madh duket se e ka për […]

Read more

Ndonëse dimë që sasia e ushqimit që konsumojmë ndikon në peshën tonë trupore duket se edhe një tjetër faktor i lidhur po me ushqimin ndikon në shtimin e kileve ose jo. Koha në të cilën konsumojmë një vakt ka të bëjë pikërisht me këtë pjesë. Sipas një studimi të kryer nga kërkues japonez, për 5 […]

Read more

Padyshim që pushimet janë gjithnjë relaksuese dhe gjithnjë të bëjnë të ndihesh mjaft mirë, po duket se benefitet e tyre janë shumë më tepër se kaq. Sipas një studimi të publikuar “Psychology and Health” pushimet e shpeshta ndikojnë nga çlirimin nga stresi dhe reduktojnë riskun e prekjes nga sëmundjet kardiovaskulare. “Ne zbuluam se njerëzit që […]

Read more

Almeda Abazi dhe Tolgahan Sayisman mirëpritën dje vogëlushin e tyre Efehan. Çifti i famshëm po e priste me padurim ditën kur do të bëheshin prindër për herë të parë dhe ja ndodhi. Djali lindi në orën 5:12 të mëngjesit në një spital privat në Stamboll, me peshën 3 kilogramë e 285 gramë dhe gjatësi 50 […]

Read more

Janë bashkë s’janë bashkë, janë bashkë s’janë bashkëëëë! Jeni lodhur me siguri nga aludimet e mediava për Luana Vjollcën dhe kosovarin Krenar Çoçaj. Dyshja shpesh është kapur “mat” megjithëse ende nuk kanë pranuar gjë. Madje e kanë hequr njeri-tjetrin nga Instagram-i dhe për këtë ka një arsye. Burime për “GSH.al” bëjnë me dije se Luana […]

Read more

Shumë gjëra kanë ndodhur në jetën e Tunës së fundmi. Kujtojmë se kënga e fundit që mbajmë mend të kemi dëgjuar nga Tuna ka qenë ajo me Cozman, me titull “Holla”, ndërsa më pas ka publikuar ndonjë tek tuk por që nuk kanë patur suksesin e duhur. Le të rikthehemi tek bashkëpunimi me Cozman, i […]

Read more