Prezantohet njëvendëshja e parë nga skuadrat F1 pët vitin 2019. Jo vetëm që kjo makinë e re ka risi teknologjike, por ajo që bie shumë në sy është se, këtë herë kanë hequr dorë nga ngjyra e kuqe dhe e bardhë për t’ja lënë stafetën të verdhës dhe të zezës, një kombinim që duket interesant.

Read more

Kapiteni legjendar i shqiptarëve e ka gjetur mënyrën për të mos e ndërprerë ëndrrën e tij për të qënë gjithmonë pranë fushës së blertë. Ai ka themeluar fondacionin “Lorik Cana 5”, i cili ka nisur aktivitetin prej muajsh në Shqipëri dhe ka si mision mbështetjen dhe promovimin e sportit dhe kulturës bazë, kryesisht te moshat […]

Read more

  Fituesit e Kupës Botërore 2018 do të fitojnë më shumë para se sa mund të imagjinoni. Përveç kësaj, FIFA njoftoi se secila prej 32 federatave kombëtare konkurruese do të marrë në shtëpi të paktën 8 milionë dollarë. Shuma totale që Federata Ndërkombëtare e Futbollit (FIFA) ka vënë si shpërblim për 32 skuadrat pjesëmarrëse në […]

Read more

Sulmuesi shqiptar, Luis Kaçorri është shumë pranë transferimit te skuadra e Karpit në Serinë B. Lajmi është bërë publik ma mediat italiane, të cilat tregojnë se 20-vjeçari do të transferohet nga Igea Virtus që militon në kategorinë e katër italiane drejt Serisë B. Kaçorri është 1 metër e 94 centimetër i gjatë dhe luan si […]

Read more

Shumë futbollistë përvec se shquhen në fushën e gjelbër, shquhen edhe për bukuritë e tyre. Dhe si në cdo kampionat edhe në Rusi 2018 ka futbollistë që konsiderohen më të bukurit të cilët magjepsin jo vetëm me lojën por dhe me pamjen e tyre. 1.Christiano Ronaldo 👌 A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on […]

Read more

Dasma mbretërore po afron dhe mediat po hamendësojnë se i do të duket fustani që do të veshë Meghan Markle në dasmë. Deri më tani janë zbuluar një lumë me detaje, ama asgjë që na tregon versionin përfundimtar. Meghan thuhet se do të veshë dy fustane në ditën e saj të madhe. Sipas mediave të huaja, duke qenë se ceremonia e dasmës do të […]

Read more

Michael Ngoo ka kryer një ndërhyrje kirurgjikale për të pastruar miniskun e dëmtuar. Sulmuesi i Tiranes ka kryer operacionin pranë spitalit “Continental”, me nje nga mjekët  Gjerman Dr Ulf Moebius të specializuar për ndërhyrje dhe demtime sportive. Gjithçka ka shkuar  mirë dhe Ngoo tani do të nisë fazen e rehabilitimit për tu rikthyer sa me shpejt […]

Read more

Gjatë ndeshjes Partizani – Shijaku mbajtur në Durres tifozi i Partizanit, Fatmir Hajdini, ka reaguar ndaj Presidentit për shkak se në kombetare është marr vetëm një lojtar i partizanit mbajtësi aktual titullit kampion i kupës së Republikës për volejboll meshkuj. Kryesia e Federatës vendosi të dënojë tifozin duke e ndaluar të shoh të gjitha ndeshjet […]

Read more

Dhjetë të bardhë të vezës, 0.5 litra ujë, dhe një grusht arra: Kështu e fillon ditën bodibuilderja më e vjetër në botë, 80 vjeçarja Ernestine Shepherd. Vit pas viti ajo vazhdon të jetojë sipas motos së saj: Mosha nuk është asgjë përveçse një numër. Shepherd nuk i ka kaluar të gjitha ditët e saj duke […]

Read more

Të merreni me sport nuk është gjë aq e vështirë sa mendojnë shumica. Në fakt, studimet tregojnë se shpenzimi i 30 minutave në ditë me ushtrime ditore mjafton për të qëndruar në formë dhe për ta përmirësuar shëndetin. Por, si ndikojnë ushtrimet e rregullta në trupin tuaj?. GJATË USHTRIMEVE – Metabolizmi rritet – Viskoziteti i […]

Read more