“Home Alone (I vetëm në shtëpi)” do të realizohet në një version të ri për gjeneratën e re. Kjo gjë u bë e ditur nga shtëpia e madhe e filmave, Disney, në një njoftim të martën, shkruan DailyMail. Klasiku i Krishtëlindjes së vitit 1990 do të ‘rimendohet për një gjeneratë të re’, pasi shefi i Disneyt, […]

Read more

Wizz Air, një nga linjat më të shpejta në rritje të Evropës dhe bartësja me kosto më të ulët në Evropën Qendrore dhe Lindore sot ka marrë në dorëzim avionët e parë Airbus neo me porosi në Hamburg. Avioni i ri i gjeneratës Airbus A321neo ka dy motorrë Pratt & Whitney GTF dhe përmban kabinën […]

Read more

Shumë risi mediatike vijnë e me kalimin e kohës zëvendësohen nga të tjera risi. Gazeta është zëvendësuar nga portalet online, televizionit po ia merr fronin YouTube-i, ndërsa Radio vazhdon të mbetet dashuria e parë e cila i reziston kohëve, sidomos me zhvillimin e teknologjisë si: live stream, dëgjim online etj. Si u bë 13 shkurti […]

Read more

Nuk ka femër në botë të cilës të mos i ketë shkuar të paktën një herë në mendje pyetja ”Pse tradhëtojnë meshkujt?” Dhe ne për t’jua lehtësuar sado pak përgjigjen e kësaj pyetje kemi renditur disa nga arsyet se përse ndodh ky fenomen. 1-Paaftësia të thonë ‘Jo’Nëse do t’u jepet rasti të takojnë një femër […]

Read more

Disa buzë detit e disa buzë liqenit. Disa prej fytyrave të njohur të medias këtë fundjavë zgjodhën qetësinë e freskinë e natyrës sa më pranë ujit, duke qenë se edhe fundjava mbizotërohej nga një mot i këndshëm. Blendi la studion e “Opion-it”, kostumin, xhaktën dhe kollare, u vesh me një kostum sportiv dhe e shijoi […]

Read more

Jo më kot Korça është quajtur Parisi i vogël i Shqipërisë, pasi është një nga qytetet më të bukur dhe me turizmin më të lartë në vend. Korça gjithnjë është stacioni i preferuar i shumë shqiptarëve, destinacion i parapëlqyer sidomos gjatë dimrit për të kaluar disa ditë pushimi apo festa në ambjentet e saj. Por […]

Read more

Zonja e Parë, Melania Trump ka hapur dyert e Shtëpisë së Bardhë për festat e fundvitit. Me anë të disa videove, zonja Trump zbuloi pemën e Krishtlindjeve dhe dekorimet për festën. Si Zonjë e Parë, edhe vetë Melania është marrë me dekorimin e shtëpisë presidenciale për sezonin e festave, ku mbizotëruese është ngjyra e kuqe, […]

Read more

Nëse nuk arrini të keni një lidhje të qëndrueshme, edhe pse e keni dëshirën, faji për këtë mund të jetë i nënës. Sipas një studimi të kryer nga Universiteti i Ohajos, fëmijët e nënave që kanë pasur shumë partnerë (bashkëshortë ose bashkëjetues), ndjekin të njëjtën rrugë. Studimi i publikuar në “Plos One”, sugjeron se nënat […]

Read more

E kishit menduar ndonjëherë që ju përveçse mund të shijoni akulloren tuaj të preferuar njëkohësisht edhe mund të largoni dhimbjen e kokës. Mund të duket e çuditshme por në Hollandë është prodhuar akullorja me paracetamol 500 mg, e cila I jep zgjidhje dhimbjes tuaj. Kjo ide mësohet se ka lindur në një qytet të quajtur […]

Read more

Tirana ka së fundmi një pafundësi estetikash por ato që janë të aftë të njihen mes një turme të madhe njerëzish, ato që bëjnë diferencën, janë vërtetë per t’u vlerësuar . Por cfare mund ta bëjë një estetikë ndryshe nga estetikat e tjera? Sigurisht që trajtimet specifike që ato ofrojnë e bëjne një estetikë të […]

Read more