Wizz Air, një nga linjat më të shpejta në rritje të Evropës dhe bartësja me kosto më të ulët në Evropën Qendrore dhe Lindore sot ka marrë në dorëzim avionët e parë Airbus neo me porosi në Hamburg. Avioni i ri i gjeneratës Airbus A321neo ka dy motorrë Pratt & Whitney GTF dhe përmban kabinën […]

Read more

Shumë risi mediatike vijnë e me kalimin e kohës zëvendësohen nga të tjera risi. Gazeta është zëvendësuar nga portalet online, televizionit po ia merr fronin YouTube-i, ndërsa Radio vazhdon të mbetet dashuria e parë e cila i reziston kohëve, sidomos me zhvillimin e teknologjisë si: live stream, dëgjim online etj. Si u bë 13 shkurti […]

Read more

Miss-i i parë shqiptar, Valbona Selimllari e ka mbajtur gjithmonë larg medias familjen e saj. Dy vitet e fundit Valbona filloi hera herës të postonte foto me fëmijët. Në verën e kaluar na i prezantoi të gjithë ata së bashku, dy djemtë dhe vajzën e vogël. Babi i fëmijëve ka qenë gjithmonë mister. Së fundmi […]

Read more

Mbrëmjen e djeshme u mbajt një prej eventeve më të rendësishme, çmimet “Grammy 2019”. Tapeti i kuq, traditë e eventeve është një detaj shumë i rendësishëm i çdo organizimi ku personazhet e njohur janë prezentë, ndaj po iu sjellim disa nga të veshurat më mirë, të paktën sipas revistave të modës në tapetin e kuq […]

Read more

Pas fotos e cila shkatoi zhurmë në rrjet teksa Fjolla Morina shihej e shtrirë me dy meshkuj nudo në foto, këtë herë këngëtarja godet sërish. Me të brëndshme dhe një pallto të gjatë supeve, Fjolla ka dalë rrugëve të qytetit teksa ka pozuar para aparatit fotografik. Epo, të lutmë Fjolla! Goxha mirë, goxhaaaa!

Read more

Nuk ka femër në botë të cilës të mos i ketë shkuar të paktën një herë në mendje pyetja ”Pse tradhëtojnë meshkujt?” Dhe ne për t’jua lehtësuar sado pak përgjigjen e kësaj pyetje kemi renditur disa nga arsyet se përse ndodh ky fenomen. 1-Paaftësia të thonë ‘Jo’Nëse do t’u jepet rasti të takojnë një femër […]

Read more

Ditën e sotme feston ditëlindjen show girl-i Orinda Huta. Kanë qenë miqtë e saj dhe Turi që kanë suprizuar Orindën pas mesnate brënda shtëpisë së saj dhe Turit. Edhe 100 vite të lumtura Orinda, presim tortën tek redaksia 😊

Read more

Nëse ende nuk e dini (duhet t’a dini me siguri) këngëtarja e njohur Çiljeta Xhilaga dhe biri i saj Fernando festojnë ditëlindjen në një ditë. Sot, është dita e tyre. Çiljeta me anë të disa postimeve të bëra në llogarinë e saj në Instagram ka kujtuar ditëlindjen e saj dhe të birit, duke e quajtur […]

Read more

Siç edhe e keni lexuar ditët e fundit, historia e Edlir Rekës për mashtrimin e piktuarve dhe çmimeve pushtoi mediat. Së fundmi, po na del një tjetër version i historisë. I ftuar në “Bypass show”, Edlir Reka është shprehur se gjithçka ka qenë një lojë nga ana e tij për të vërtetuar nivelin e gazetarisë […]

Read more

Nëse e keni pyetur veten se pse meshkujt janë më tërheqës, të zjarrtë dhe produktivë përgjatë dimrit, përgjigjia erdhi. Sipas një studimi të bërë nga “The psichology of Human Sexuality”, dimri, përkatësisht dhjetori, janari dhe shkurti janë muajt që nuk duhen anashkaluar për të bërë seks. Sipas një studimi të bërë nga revista në fjalë, […]

Read more