Në përgjithësi besohet se Leo Messi dhe Antonella Roccuzzo kanë qenë të dashur çmendurisht pas njëri-tjetrit që në fëmijëri, por njëri nga miqtë e nuses pranoi, se ajo që sot njihet si zonja Messi, ishte e përfshirë në një marrëdhënie dashurie me dikë tjetër për një kohë, ose e thënë më saktë për disa vite. […]

Read more

Marina Vjollca fillon punën për sezonin e ri televiziv. Marina Vjollca i ka dhënë fund pushimeve disa javore për tiu kthyer punës përsëri. Moderatorja shqiptare me postimin e bërë në Instagram, konfirmoi se është kthyer në shtëpinë e saj në Tiranë. Ndërsa IconicStyle ka kuptuar se ajo tashmë ka filluar punën për sezonin e ri. […]

Read more

Më shumë se katër milionë shikime në afro tetë orë! Është ky rekordi që ka shënuar video e fundit e publikuar në Instagram nga këngëtari Justin Timberlake. Këngëtari dhe aktori amerikan i cili ka shënuar një sërë suksesesh gjatë viteve të fundit, është bërë protagonist i një videoje të rrallë. Këngëtari sfidoi të shoqen, aktoren […]

Read more

E shpallur si maturantja më e bukur për vitin 2019, Xhoi Fusha, ishte e ftuara e radhës në studion e “Ftesë në Pesë” me Bieta Sulon, për të ndarë emocionet dhe eksperiencën e saj në mbrëmjen e maturës. Bukuroshja 18 vjeçare ka qenë kryefjala e lajmeve në portale kohët e fundit, jo vetëm për titullin […]

Read more

Caroline Flack është shfaqur në Festivalin e Hampstead’s Kenëood House në Londër të enjten pasdite. Prezantuesja televizive arriti në këtë ngjarje bamirëse kur shfaqi trupin e saj mahnitës me një veshje të shkurtër, duke theksuar kështu linjat e saj.

Read more

Aktori nga Kosova, Fatmir Spahiu është një nga aktorët më të dashur të ekranit shqiptarë. Ai deri më tani ka luajtur në shumë shfaqje nëpër teatre të ndryshme të Kosovës, në shumë filma të metrazhit të shkurt dhe në disa të metrazhit të gjatë. E së fundmi kur janë paraqitur probleme në rrjetet sociale si […]

Read more

Rezarta Shkurta ka dhënë lajmin e shumëpritur për fansat. Rezarta Shkurta pas dy vitesh pauzë, ka paralajmëruar rikthimin e saj në muzikë. Ajo për një kohë të gjatë i është përkushtuar familjes dhe biznesit, ndërsa tani ka zbuluar se po rikthehet me këngë të re. Rezarta i është përgjigjur ndjekësve në pyetjet që ia bënë […]

Read more

Sesioni i provave zyrtare të Çmimit të Madh të Austrisë u mbyll në festë për skuderinë e Ferrarit. Charles Leclerc arriti të regjistrojë xhiron më të shpejtë duke siguruar nisjen nga vendi i parë nesër në pistën e Red Bull Ring. Ai arriti të nxjerrë më të mirën nga Ferrari i tij duke e përshkruar […]

Read more

Moderatorja shumë e dashur për publikun, Alketa Vejsiu prej disa ditësh ndodhet në Turqi. Alketa ka treguar se kjo është hera e parë që shkon në Turqi për pushime verore dhe nga atje ka postuar foto e video që kanë tërhequr shumë vëmendjen. Në videon e fundit moderatorja shfaqet e veshur me një fustan elegant jeshil, […]

Read more

Orgesa Zaimi mbetet ndër këngëtaret më të dashura për publikun shqiptar, por prej kohësh është duke drejtuar një emision radiofonik. Tanimë Orgesa ndihet mëse gati që të moderojë edhe në ekran, qoftë një emision apo spektakël.  “Unë mendoj se e kam treguar veten si prezantuese të paktën nga bagazhi dhe nga emisioni radiofonik që kam,mbi 8 […]

Read more