Sesioni i provave zyrtare të Çmimit të Madh të Austrisë u mbyll në festë për skuderinë e Ferrarit. Charles Leclerc arriti të regjistrojë xhiron më të shpejtë duke siguruar nisjen nga vendi i parë nesër në pistën e Red Bull Ring. Ai arriti të nxjerrë më të mirën nga Ferrari i tij duke e përshkruar […]

Read more

Për shqiponjën që bënë për golat me Serbinë, Taulant Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, FIFA  nuk ka marrë parasysh kërkesën për dënimin e dy futbollistëve. Xhaka dhe Shaqiri do të luajnë në ndeshjen ndaj Kostarikës. Federata serbe kërkoi  dënimin e Xhakës dhe Shaqirit pasi ata bënë shqiponjën me duart e tyre. Por FIFA i ka dënuar […]

Read more

Ajo e ka nisur karrierën e saj qysh kur ishte një adoleshente. Tashmë 30 vjeçare, Myla Dalbesio njihet për stilin e saj unik të paraqitjes dhe për shumë çmime të fituara ndërkombëtarisht në punën që e bënë. Myla në dhjetor të vitit 2014-të ishte shfaqur në magazinën e mirënjohur ‘Lady’ për t’u zgjedhur po të […]

Read more

Në muajin shtator të vitit të ardhshëm do të startojë kompeticioni më i ri i projektuar nga FIFA, Liga e Kombeve. Duke parë pozicionin që ka aktualisht kombëtarja shqiptare në renditjen e FIFA-s, pritet të jetë pjesë e Ligës C. Në këtë ligë bëjnë pjesë edhe Sllovenia, Mali i Zi, Serbia, Skocia, Çekia, Rumania, Greqia, […]

Read more

eymar e Cavani nuk janë të vetmit që janë shtyrë për të ekzekutuar një penalti. Të dielën mbrëmë, në ndeshjen PSG – Lyon, Neymar dhe Cavani u bën temë kryesore diskutimi në gjitha mediat botërore, pas shtyrjes për ekzekutimin e një penaltie. Por, këta nuk janë yjet e vetme të futbollit botëror që kanë bërë […]

Read more

Basha s’e quan “për gjë” . “Le të merremi me Ramën”, me Berishën flasim veç- thotë. Nga: Brikena Sonja/ Pas një interviste të dhënë nga zoti Sali Berisha, ish- kryetar i PD dhe ish- kryeministër, ka reaguar kryetari aktual i PD, Lulzim Basha. Gazetarët e ‘kanë gjuajtur’ menjëherë sapo ka dalë nga salla e Kuvendit […]

Read more

Përveç sfidës Milan-Bayern sot luhet edhe një tjetër duel i zjarrtë. Juventus dhe Barcelona takohen sonte në SHBA në kuadër të International Champions Cup. Por supersfida nis në 00:05 me orën tonë lokale duke bërë që të humbasë disi vëmendjen për ata që duan ta ndjekin. Dy gjigantët e futbollit evropian do të ndeshen në […]

Read more

Juventusi ka zëvendësuar brazilianin Dani Alves me një tjetër brazilian. Sipas “AS”, kampionët në fuqi të Italisë kanë blerë nga Reali i Madridit mbrojtësin e djathtë Danilo. Operacioni është mbyllur për 20 milionë euro, 11.5 milionë euro më pak se sa i kushtoi ky lojtar Realit përpara dy vitesh, kur u ble nga Porto. Sezonin […]

Read more

Çmimet e lojtarëve rriten vit pas viti dhe aktualisht është e pamundur të blesh gjatë merkatos një futbollist të mirë me një shifër më të ulët se 30 milionë euro. Për të mos folur për futbollistë kampionë, të cilët tashmë mund të përballohen nga një numër shumë i vogël klubesh. Edhe pse ka blerë për […]

Read more

Menjëherë pas konferencës për mediat, skuadra spanjolle ka zbritur në fushën e stadiumit “Loro Boriçi” për të zhvilluar seancën e fundit para takimit të ditës së nesërme ndaj Shqipërisë. Të paktën për mediat spanjolle, terreni i stadiumit është cilësuar një problem i madh për kombëtaren e tyre, duke qenë se vetëm dy ditë më parë […]

Read more