Kur vjen fjala për të përshkruar Ingrit Gjonin nuk ka shumë fjalë, ajo i ka të rralla intervistat kështu që, shijojeni këtë intervistë ekskluzivisht nga Ingrit Gjoni për Revista VIP. Para 5 muajsh është publikuar projekti juaj më i fundit muzikor, kur do të vijë i radhës dhe në bashkëpunim me kë? Për një muaj […]

Read more

Ina dhe Armonela Qama mbahen në burg pasi akuzohen se kanë shfrytëzuar për prostitucion dy nëna të reja. Ato u arrestuan në Morinë para një jave bashkë me Ledian Gjonin dhe Ardit Shmilin. Duke iu referuar burimeve në prokurori, gazeta Shqiptarja.com shkruan sot se “ato kanë shfrytëzuar dy gra në moshë të re (nëna me […]

Read more

Catherine dhe princi William duke shijuar ski privat në alpet franceze. Parada nderkombëtare e maceve në Moskë Teatër spanjoll Garë me qentë e slitave Willow, Alaska. Nuselale që vrapon në arktik Eklipsi në Jakarta, Indonezi Një burrë ecën në afërsi të këpucëve të kuqe që u përdorën gjatë protestës kundër dhunës ndaj grave, organizuar nga […]

Read more

  Nën tingujt e himnit të flamurit dhe të brohorimave të qytetarëve, ai valvitej krenar mbi qytetin e Vlorës, në të njëjtën mënyrë si 103 vjet më parë. Ja, më në fund arriti në majë. Shqipëria mbushi 103 vjet shtet i pavarur. 28 Nëntori i këtij viti shënoi jo vetëm ditëlindjen e Shqipërisë, por edhe […]

Read more

Shumë studime kanë treguar se tipi i tradhtarëve seksuale, është edhe më i ndeshur në jetë. Meshkujt tradhtojnë më shumë se gratë dhe shpjegimi shkencor i këtij fakti duhet gjetur tek natyra e tij. Nga natyra, mashkulli është i destinuar që të përkthejë stimujt seksuale në fantazi erotike, ndërsa femra i transformon në ndjenja, emocione […]

Read more

Realiteti i hidhur i shoqërisë tepër të individualizuar, të izoluar, bën që etika të na del si një temë akute për botën e kohës sonë, andaj trajtimi i saj, së paku nga këndi i pragmës sociale është detyrim i çdo njeriu të ndërgjegjshëm, që ndjen frymimin e epokës së krizës. Fjala etikë buron nga shprehja […]

Read more

Shqiptarët protestojnë!   Lajmi për importin e armëve kimike siriane në vendin tonë  ka zgjuar reagimin e shqiptarëve.Me një pjesmarrje masive,më e madhja e organizuar që nga viti 1991,demonstruesit janë mbledhur para “Piramidës” , në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, dhe pranë mureve të ambasadës Amerikane.Madje kjo është protesta e parë pranë Ambasadës gjatë 23 viteve demokraci.Protestat […]

Read more

Të përmendësh fjalën ‘”dashuri” është si të zgjosh me mijëra kujtime  e të ringjallësh me qindra emocione ,dhe shumë sy do të përqëndrohen drejt teje duke kujtuar ato caste të vyera.Të gjithë e kanë një histori,cdokujt I ka rrahur zemra të paktën një herë.Është ndër të pakta ndjenja që ka mbetur e paprekur pavarsisht kohës,ka […]

Read more

Pjesmarrja e femrës në poltikë dhe akoma më tej, përqindja e femrave në parlament është një ndër indikatorët më të rëndësishëm, i cili së bashku me raportin e femra/meshkuj të regjistuar në shkollën fillore, të mesme dhe të lartë si dhe me pjesën e femrave të punësuara jo në sektorin bujqësor, ndihmon në promovimin e […]

Read more