Ky është aktori legjendar sipas Noizy-t (Foto)

0

Ai është një nga aktorët e humorit më të njohur dhe më të vjetër të skenës shqiptare.

Edhe sot humori i Sejfulla Myftarit i njohur ndryshe si “Cekja i Beratit” është shumë i pëlqyer nga publiku. Por edhe ai ka disa preferenca sa i përket botës së artit, e në veçanti muzikës.

Në profilin e tij në Instagram, Myftari ka publikuar një foto me reperin Noizy, ku shkruan se është një nga këngëtarët më të mirë në Shqipëri. Ndërkohë përmes komentit të tij reperi ka rrëfyer se është rritur me humorit e aktorit duke e quajtur më pas legjendë.