“Martesa” përrallore e 5 vjeçares me kancer me shokun e ngushtë ka përlotur të gjithë (Foto)

0

Martesa” përrallore e 5 vjeçares me kancer me shokun e ngushtë përlot të gjithë.

Ishin këto fjalët që mbushën me lumturi zemrën e një 5 vjeçareje skoceze, Eileidh, e diagnostikuar me neuroblastoma një sëmundje e pashërueshme!

2

Historia e vogëlushes së ëmbël që u “martua” me shokun e saj të ngushtë Harrison para pak ditësh ka bërë xhiron e rrjetit dhe duket se ka prekur të gjithë ata që kanë lexuar për këtë histori përrallash.
Duke mos i mbetur shumë ditë jetë, vogëlushja Eileidh kishte mbajtur shënim të gjitha dëshirat e saj në një listë në mënyrë që t’i realizonte sa ishte në kohë.

1

Të martohej me shokun e saj të ngushtë ishtë ëndrra e saj më e madhe, ndaj askush nuk nguroi të organizonte për vogëlushen një ceremoni përrallore. Të dy vogëlushët kishin një marrëdhënie magjike ndaj dhe ceremonia nuk kishte si të ishte ndryshe!

3

Emblësirat, muzika, animatorët dhe lojrat bënë që ajo ditë të ishte më e bukura për vajzën e vogël ! 4