Mediat e huaja shkruajnë për fituesen e ‘Miss Universe Albania’, bukuroshja merr vëmendjen e të gjithëve

Pak ditë më parë u mbajt finalja e ‘Miss Universe Albania’ dhe fituese u shpall 21-vjeçarja e Cindy Marina, e cila do përfaqësojë vendin tonë në ‘Miss Universe’ që do të mbahet në Kore në fund të dhjetorit. Bukuroshja mori vëmendjen e mediave shqiptare, por jo vetëm pas fitores dhe publiku ra në një mendje me jurinë për fitoren e merituar të saj. Por siç duket fama e saj ka kaluar kufijtë shqipfolës. Cindy ka publikuar disa foto nga një artikull që ka shkruar ‘Los Angeles Times’ për fitoren e saj. Në një shkrim të detajuar jepen detaje për jetën e saj, pasionin për sporte dhe fitoren në konkursin e rëndësishëm të bukurisë shqiptare. Bukuroshja me pasion volejbollin sapo ka nisur rrugëtimin dhe suksesi i saj si modele ka gjasa të kalojë në nivel profesionist edhe jashtë kufijve.

Mediat e huaja shkruajnë për fituesen e ‘Miss Universe Albania’, bukuroshja merr vëmendjen e të gjithëve

About The Author
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>