Miss Universe 2015 Pia Alonzo Wurtzbach përshëndet shqiptarët në shqip. (VIDEO)

0

Ne vigjilje te konkursit te bukurise me komercial ne bote, sic eshte ai i Miss Universe 2016, Pia Alonso, vajza nga Filipine qe u zgjodh Miss Universe 2015, ka pershendetur shqiptaret ne shqip ne shoqerine e Miss Universe Albania 2016, Lindita Idrizi. Nga videoja duket sikur bukuroshja jone ka bere nje pune te mire per t’i mesuar Pia-s shqip, dhe kjo e fundit thote “Te dua Albania” mjaft qarte.
Shihni videon me poshte.