Lëkundje të forta janë ndjerë pasditen e sotme në qytetin e Elbasanit. Sipas raportimeve, dridhjet janë ndjerë në orën 17:10, ndërsa banorët thanë se ishin të forta.
Ata që e kanë ndjerë më shumë janë banorët e pallateve të larta, të cilët të kapur nga paniku kanë dalë në rrugë.

Tërmeti ishte me magnitudë 3.6 dhe me thellësi 5 kilometër. Lëkundjet janë ndjerë deri në Maqedoni. Edhe natën e kaluar një tërmet me epiqendër në Adriatik pranë Gjirit të Lalëzit lëkundi Durrësin dhe rrethinat.

Tjetër tërmet në Shqipëri, qytetarët dalin në rrugë

About The Author
-