Trajtime dhe produkte që bëjnë diferencën, tek estetika “Russian House of Beauty”

Tirana ka së fundmi një pafundësi estetikash por ato që janë të aftë të njihen mes një turme të madhe njerëzish, ato që bëjnë diferencën, janë vërtetë per t’u vlerësuar . Por cfare mund ta bëjë një estetikë ndryshe nga estetikat e tjera?

Sigurisht që trajtimet specifike që ato ofrojnë e bëjne një estetikë të suksesshme. Estetika “Russian House of Beauty”, e hapur së fundmi jo vetem qe ka te gjitha trajtimet Ruse, por edhe vete pronarja e saj eshte Ruse. Kjo do te thote qe me ne fund ne Shqiperi po vjen nje Brand totalisht rus. Kjo estetikë i servir Shqipërisë të gjitha trajtimet dhe produktet që vijnë eksluzivisht nga Rusia duke përfshirë: Botox për flokë, Keratin, Plasma Liner, Plasma Shower, BB Glow, DermaPen, Mezoterapi, Powder Effect Eyebrow , Permanent Makeup, Lamination Velvet Lashes dhe Eyelash Extension. Këto trajtime shumë të famshme në Rusi po futen në Shqipëri për herë të parë.
Ja cili është efekti i përdorimit të këtyre produkteve:

BOTOX
Fjala Botox duket sikur ka atë përbërjen me Botulinum toxin që përdoret për të fryrë buzët ose mollëzat por nuk është ashtu. Pasi ky produkt bën mbushjen duke e bërë më të butë flokun dhe eleminon elektrizimin e tij. Ka vetem ate efektin e Botoxit real qe i mbush floket dhe i ben te duken me te plote e me te bute. Hair Botox eshte nje trajtim deep conditioning , i cili përmban fibra dhe mbushës sic është keratina. Trajtimi mbush cdo flokë të dëmtuar dhe të hollë dhe i ben të duken më të shëndetshëm të plotë dhe me shkëlqim.

KERATIN
Trajtimi Profesional i linjës së Keratinës Brasilian CACAU  drejton strukturën e flokëve.  Keratina punon duke ushqyer kutikulat për të formuar sturkturën sa më të shëndëtshme të flokëve tuaj. Shtresat e qelizave, të quajtura cuticle, teorikisht thithin keratin, duke dhënë një rezultat në flokë me te plotë dhe me shkëlqim. Keratina gjithashtu mundeson që floku kacurrel të stilohet më lehtë.

PLASMA LINER

Jo të gjithë janë të gatshëm ti nënshtrohen nje operacioni për të fituar një pamje rinore , prandaj Plasma Lift është alternativa e përkryer!  Ajo mund të trajtojë shenjat e plagëve, Rrudhat e Moshës, Shenjat e Strijave, Plakjen e duarve, Qafes, dhe Gjoksin!  Eshtë e rëndesishme të theksohet se Plasma Lift është një teknike jo kirurgjikale ku nuk perdoren mjete si bisturi apo ndonjë mjet tjetër kirurgjik!

PLASMA SHOWER

Plasma Shower mundëson aplikimin në lëkure të Skin Booster që përfshin ( serume/ vitamina / elemente paramedikale) të cilat ndihmojnë për të arritur efektet e deshiruara. Plasma Shower bën atë që quhet absorbim të lëkurës duke lejuar trajtimin të depërtoje deri në shtresat më të thella të lëkurës.

STERILIZIMI
Plasma Shower është trajtim i vlerësuar jashtëzakonisht për trajtimin e Acneve. Teknologjia e Plazmes shkatërron bateriet , sterilizon lëkurën , ka një efekt anti-infalamator dhe ul prodhimin e sebumit (oil skin) ne 25%!!

RIGJENERIMI I LEKURES DHE EFEKTI LIFTING
Plasma Shower rrit prodhimin e kolagjenit dhe rigjenerimin e qelizave duke e përfunduar trajtimin me një lifting të fytyrës.  Studimet kanë treguar një rritje 14.8% të përmirësimit të lëkurës vetëm me një trajtim.

BB GLOW

Trajtimi Me BB Glow është një trajtim bukurie që ndihmon lëkurën të “përkëdhelet” dhe të fshehi te gjitha shenjat e  Acneve, shenjat e Diellit, rrudhat e lehta , njëtrajtësimin e fytyres dhe hidratimin e saj. Një masazh relaksues me anë të Derma Pen i jep lëkurës shkëlqim dhe vitalitet.

MEZOTERAPI
Mezoterapia është teknikë gjatë së cilës përdoret gjilpëra e vogël me ndihmën e së cilës në pjesët më të thella të lëkurës vendosen medikamente, vitamina, minerale në vendet ku ka probleme të caktuara (yndyra, celulit). Në këtë mënyrë bëhet trajtimi i puçrrave, rrudhave dhe parandalimi i tyre.
Eshtë ndër procedurat më të njohura në dermatologjinë kozmetike, e cila përdoret për freskimin e fytyrës dhe qafës, reduktimin e celulitit dhe shtresave të yndyrshme. Procedura është pothuajse pa dhimbje, ndërsa rezultatet janë të dukshme pas disa ditësh.

 

 

Trajtime dhe produkte që bëjnë diferencën, tek estetika “Russian House of Beauty”

About The Author
-