Vip Zone sjell dy modele italiane

0

Moda është stili dhe zakoni i përhapur në një kohë të caktuar. Në kuptimin e saj më të zakonshëm, “moda” përshkruan stilin më të dashur të veshjes. Por, e rëndësishme është idea që kursi i dizajnimit dhe i modës ndryshon shumë më shpejt se sa vetë kultura si e tërë. Dizajnuesit ose stilistët e modës krijojnë dhe prodhojnë shumë artikuj veshjesh. Roma mbahet si një nga qytetet që moda dhe modelingu janë shumë të përhapura,vip zone sjell një interviste me dy modele që vijnë nga ky qytet. Modelja e parë quhet Ginevra Bresciani, 17 vjeçe, dhe është fituesja e finales së madhe për Italinë në kompeticionit “The look of the year”, i cili u zhvillua në Grand Hotel Palazzo. Bukuroshja brune e bregdetit të Lacios u nderua me titullin ndër 33 finalistëve të konkursit nga shumë rajone të Italiasë, garë e cila synon të evidentojë profesioniste të ardhshme të fushës dhe jo vetëm vajza të bukura. – Quhet Martina Montefusco, është një modele me shumë klas, ka marrë pjesë në shumë kompeticione si “The look of the year” 2015, duke u zgjedhur si fituese në këtë event dhe ka sfiluar në Montekarlo në sallonin ndërkombëtar të martesës. Ajo synon të bëhet një modele e dashur dhe e pëlqyer nga publiku i gjërë.